Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Istanbul'u dinliyorum

  Hürriyet Haber
  08 Temmuz 1999 - 00:00Son Güncelleme : 08 Temmuz 1999 - 00:01

  Nilgün GEDİKOĞLU

  YÖNETENLERİN DİKKATİNE

  Çöpler sorun yaratıyor

  FULYA

  Beşiktaş, Fulya, Mehmetçik Sokak'tan arayan bir okurumuz, sokakta yaşanan çöp sorununun yarattığı tehlikeden söz etti. Mahallenin bütün çöpleri kaldırımın 40-50 metrekarelik bir alanında birikiyormuş. Konteynır yokmuş. Ara sokaklara çöp arabası girmiyormuş. Hergün 23.00, 00.00, 01.00 saatlerinde çöp arabası gelip çöpleri topluyormuş. Çöpler kepçeyle toplandığı için de kaldırımın bir kısmı tahrip olmuş. Ancak önemli olan, kepçeyle çöp toplamaya bağlı olarak elektrik trafosunun dibi kazıla kazıla hasar görmüş. (Bu trafo, 82 No'lu apartmanın karşısında.) Okurumuz, biriken çöplerin kepçeyle alınacak kadar fazla oluşuna dikkat çekerek, konteynır konmasının da çözüm gibi görünmediğini, çöp arabasının ara sokaklara girmesi gerektiğini belirtti. Defalarca sorunu ilgililere aktardığı halde çözüm gelmemiş. Okurumuz trafonun dibinin kepçeden hasar gördüğünü, bunun tehlike yarattığını vurgulayarak, kaldırımların da onarılması gerektiğini belirtti.

  Sonunda evi lağım bastı

  ARNAVUTKÖY

  Beşiktaş, Arnavutköy, Abdülhak Molla Sokak, 13/15 No'lu İkizler Apt.'nın alt katında oturmakta olduğunu belirten bir okurumuz, binanın önündeki rögar kanalının tıkanması yüzünden yaşadığı sorunu dile getirmiş faksında. Künkler çok küçük olduğu için mahallenin pisliğini taşıyamadığını bildiren okurumuz, künklerin değişmesi gerektiğini söylüyor. Meydana gelen tıkanıklık için Haziran ayının 26'sından beri hergün ilgililere başvurduğu halde bir sonuç alamadığını, vidanjör talebinin bile karşılanmadığını anlatıyor. Sonunda evini pis su ve lağım basmış, ‘‘Evde oturamaz olduk’’ diyor.

  Yıllardır bekliyorlar

  BAĞCILAR

  Bağcılar, Güneşli, Merkez Mahallesi, Evren Caddesi. Yalçın Sokak sakinleri çevre sokaklara gelen, ama henüz kavuşamadıkları doğalgazı beklediklerini bildiriyor. Sobayla ısınan sokak sakinleri, başvurularına cevap alamamışlar.

  Oksijen yerine mikrop, çöp...

  BAYRAMPAŞA

  Bayrampaşa sakinleri adına bize faks gönderen bir okurumuz, merkezi parkın ve içindeki iki çay bahçesinin pisliğine değiniyor ve şunları söylüyor:‘‘Beton üzerine sandalye oturakların arası pislik ve kokudan geçilmiyor. Parkımızda bulunan iki çay bahçesinin bardakları pis leğenlerin içinde, hijyenik olmayan şartlarda yıkanıyor. Parkımıza oksijen yerine mikrop almaya gidiyoruz. Bu gibi yerlerin sık sık denetlenmesini istiyoruz.’’

  Telefonlar düşmüyor

  Bir önceki gün iki okurumuzdan telefon aldık. Heybeliada Senatoryumu ile Cerrahpaşa Tıp Fakültesi telefonlarını düşüremediklerini söylediler. Aradıkları numaralar ya meşgul çıkıyor, ya da cevap vermiyormuş. Her iki okurumuz da telefonla ulaşamadıkları kurumların sağlık kuruluşu olduğuna dikkat çekerek, acil bir durumda ulaşamamanın sakıncalarından söz ettiler ve bir arıza söz konusu ise giderilmesi gerektiğini belirttiler.

  Kokudan nefes alamıyorlar

  BAHÇELİEVLER

  Bahçelievler, Ordu Caddesi'nden faks gönderen bir okurumuz semt sakinlerinin Soğanlı ile Ordu Caddesi arasındaki su tankerleri ve çöplerin temizlenmesini, ızgaralardan gelen pis koku sorununun giderilmesini istediklerini belirtmiş.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı