Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İstanbul'u 'bezdiren' dere

  Emre GÜLBAŞ-Uğur AYAZSIN / İstanbul,(DHA)
  13 Eylül 2015 - 13:55Son Güncelleme : 13 Eylül 2015 - 13:55

  İSTANBUL'da etkili olan sağanak yağış nedeniyle Kurbağalıdere taştı. Kadıköy Evlendirme Dairesi'nin bulunduğu Hasanpaşa Mahallesi, Metin Kerim Gökay Caddesi, derenin taşması sonucunda trafiğe kapandı.

  Yolda kalan bir yolcu minibüsü dozer yardımıyla kurtarılırken diğer araçlar su seviyesinin azalmasından sonra zor olsa da yoldan geçiş yapabildiler. Nabizade ve Andelip Esat sokaklarında evlerini ve iş yerlerini su basan vatandaşlar ise itfaiye ile birlikte tahliye çalışması yaptı. Su baskınları nedeniyle can kaybı ve yaralanma yaşanmazken ev ve iş yerlerinde eşyalar kullanılmaz hale geldi. Olaya isyan eden vatandaşlar "Çözüm istiyoruz" dedi.

  İŞYERLERİ VE ÇEVREYE HASAR VERDİ

  İstanbulu bezdiren dere

  İstanbul'da dün etkili olan sağanak yağış nedeniyle Kurbağalıdere taşmıştı. Taşkında birçok işyeri hasar gördü, bir otomobil ise düştüğü dereden bu sabah itfaiye ekibi tarafından çıkarıldı. Ataşehir'de ise kurban pazarında birçok çadır zarar gördü. Örnek Mahallesi'nde ise yağan sağnak yağmur nedeniyle birçok işyeri zarar gördü. İş yeri zarar gören Ahmet Yakışır, "Yağmurun başlanmasıyla, suların birden yükseldiğini gördük. Kepçe geldi, çalışma yapamadı. Çöplerin birikmesiyle dere taştı, kapı kırıldı, duvarlar devrildi. Aynı şey 3 sefer oldu. Belediyeden kimse gelip bunun önlemini almadı. Bunu birileri görüp önlem alması lazım" dedi. Öte yandan taşan derenin asfaltı parçaladığı da görüntülere yansıdı.

  İstanbulu bezdiren dere

  İstanbulu bezdiren dere

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı