Ege Haberleri

  İstanbullu tiyatroculardan Aliağa'ya özel performans

  Hürriyet Haber
  02.07.2015 - 01:32 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın ödüllü oyunu ‘İstanbul Efendisi' Aliağa Belediyesi'nin Ramazan ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında sahnelendi ve tiyatroseverler tarafından ayakta alkışlandı.

  İzmir'in Aliağa İlçesi'nde sahnelenen "İstanbul Efendisi" isimli oyun, yoğun ilgi nedeniyle kapalı gişe oynadı. Aliağa Belediyesi Açıkhava Tiyatrosu'nda seyirciyle buluşan oyunun her dakikası kahkaha ile izlendi. Osmanlı'nın çok kültürlü yaşantısının izlerini taşıyan ve İstanbul folklorundan örnekleri çağdaş bir anlatımla sergileyen müzikal oyun, izleyenlerine danslı, müzikli, eğlenceli bir gece yaşattı. Lale Devri sonrasında dönemin toplumsal yapısı, sosyal ilişkileri ve yozlaşan değerlerinin hiciv yoluyla anlatıldığı oyunda, Klasik Türk Musikisi'nden sevilen eserleri canlı performans ile seslendiren oyunculara seyirciler de coşkuyla eşlik etti.

  İstanbullu tiyatroculardan Aliağaya özel performans

  BAŞKAN ACAR'DAN DAVET

  Büyük beğeni toplayan oyunu tiyatroseverlerle birlikte izleyen MHP'li Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, "Bugün ‘İstanbul Efendisi'ni izleyeceğimizi düşünüyordum ama ‘İstanbul'un Efendilerini' izledik. Tüm oyunculara tek tek teşekkür ediyorum. ‘İstanbul Efendisi'ni her yıl Aliağa'ya bekliyoruz" dedi. Başkan Acar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ekibine Kyme antik kentine ait sikkelerin tuğrası ile işlenmiş cam tabak hediye etti.
  Oyuna adını veren ‘İstanbul Efendisi' karakterini canlandıran Tankut Yıldız ise, Ramazan ayında 30 günde 28 tiyatronun Aliağa'da sahnelenmesinin diğer belediyelere de örnek olması gerektiğini söyleyerek Aliağa'da sahne almanın keyifli olduğunu dile getirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı