Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İstanbul'da uyuşturucu operasyonu

  Habip ATAM / İSTANBUL, (DHA)
  09.08.2012 - 12:32 | Son Güncelleme:

  İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 2 aylık bir takibin ardından gerçekleştirdiği operasyonda, 95 bin adet uyuşturucu hap ele geçirdi.

  Bir TIR’ın şoför mahalinde getirilen uyuşturucu hapların teslimi sırasında gerçekleşen operasyonda 4 kişi gözaltına alındı. Ayrıca uyuşturucudan kazanıldığı değerlendirilen 11 bin 500 TL paraya da el konuldu.

  İstanbul Narkotik Polisi 2 ay önce Ömer A.’nın yurt dışından uyuşturucu getirme hazırlığında olduğunu belirlendi. Ömer A.’yı teknik ve fiziki takiple izleyen polis uyuşturucu şebeke elebaşının Ağustos ayının ilk günlerinde Türkiye’ye uyuşturucu soktuğunu belirledi. Kemal Birol S.’nin kullandığı TIR’la Hollanda’dan Türkiye’ye getirilen uyuşturucuyu teslim almak isteyen Ömer A., TIR sürücüsüyle 5 Ağustos’ta Küçükçekmece Halkalı’da buluşmak için anlaştı.

  UYUŞTURUCUYU TESLİM ALSIN DİYE ADAM AYARLADI

  Şebeke elebaşı Ömer A., polise yakalanmamak için TIR sürücüsünden uyuşturucuların bulunduğu paketi almak için Erkan A. ile anlaştı. Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşecek teslimat için buluşma yerine giden Ömer A., Erkan K.’yı TIR şoförünün yanına gönderdi.

  Erkan K. TIR’ın yanına doğru giderken, Ömer A. adamı Fikret K. ile buluşmayı otomobilinde oturarak uzaktan izledi.

  ŞEBEKE ELEBAŞI BULUŞMAYI İZLERKEN, POLİSTE ONLARI İZLEDİ

  Uyuşturucu teslimatı gerçekleştirilirken, İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele polisi hem TIR’ı hem de Ömer A.’nın içinde bulunduğu aracı takip etti. TIR sürücüsü uyuşturucuların içinde olduğu paketleri Erkan K.’ya teslim ederken polis operasyon startı verdi. TIR’ın çevresini saran ekipler TIR sürücüsü ve Erkan K.’yı gözaltına aldı.

  Aynı anda diğer ekipler Ömer A.’nın bulunduğu araca doğru da yöneldi. Durumu erken fark eden uyuşturucu şebeke lideri kaçmaya çalışmasına rağmen, polisin elinden kurtulamadı. İki zanlı da kıskıvrak yakalandı. Gözaltına alınan 4 zanlı İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

  95 BİN ADET ECSTASY ELE GEÇİRİLDİ

  Yapılan incelemelerde ele geçirilen uyuşturucu hapların ecstasy olduğu tespiti yapıldı. Yapıan sayımda 95 bin adet olduğu belirlenen hapların ağırlığının ise 19 kilo olduğu öğrenildi. Şebekenin Hollanda’dan getirttiği hapları Türkiye’de satmayı amaçladıkları belirtildi.

  GÖZALTINA ALINAN ZANLILARDAN 3’Ü TUTUKLANDI

  Operasyonda gözaltına alınan 4 kişi İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgularının ardından Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi. Uyuşturucu şebekesinin organizatörü Ömer A. ve adamı Fikret K. ile TIR sürücüsü Kemal Birol S. tutuklanırken, teslim alacağı paketlerde uyuşturucu olduğunu bilmediğini iddia eden Erkan K. serbest bırakıldı.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı