İstanbul'da taraftar operasyonu

Çetin AYDIN/İSTANBUL
27.09.2013 - 11:07 | Son Güncelleme:

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri üç büyük kulübün taraftar gruplarına operasyon düzenliyor.

100'den fazla adreste arama yapılıyor. Şu ana kadar 80 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Beşiktaş tribün liderlerinden Alen Markaryan ile GFB lideri Sefa Kalya da var.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, üç büyük kulübün taraftar gruplarına yönelik, 1 yıl süren telefon ve fiziki takibin ardından düzenlediği operasyonda Beşiktaş tribün liderlerinden Alen Markaryan ile Genç FB lideri Sefa Kalya'nın da arasında bulunduğu 80 kişiyi gözaltına aldı.

ÇOK SAYIDA TARAFTAR GÖZALTINDA / Foto Galeri

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz yıl saha içi ve dışı olayların yaşandığı Fenerbahçe- Galatarasay maçından sonra taraftar gruplarını takibe aldı.

Ekipler, 1 yıl boyunca Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş taraftan gruplarını takip altına aldı. Yapılan çalışmada, taraftar grupları içinde etkin olan isimlerin organize suç örgütü faaliyeti içerisine girdikleri belirlendi. Taraftar gruplarındaki bu kişilerin haksız maddi kazanç elde ettikleri, tehdit olaylarına karıştıkları da saptandı.

Yapılan tespitlerin ardından sabah erken saatlerde 500 polis, 100 adrese girdi. Kadıköy, Üsküdar, Beşiktaş, Bakırköy'ün de arasında bulunduğu ilçelerde yaklaşık 80 kişi gözaltına alındı. Gözaltı sayısının artabileceği belirtiliyor.

ALEN MARKARYAN GÖZALTINDA

Beşiktaş'ın eski tribün liderlerinden Alen Markaryan gözaltına alındı. Polisler, sabah saatlerinde Markanyan'ın Üsküdar'daki evine geldi. Alen Markanyan polisler arasında evden çıkarıldı. Neden gözaltına alındığına yönelik soruya Alen Markanyan, "Bilmiyorum" yanıtını verdi. Markanyan, elleri kelepçeli halde Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

GFB LİDERİ DE GÖZALTINDA

Genç Fenerbahçeliler lideri Sefa Kalya da gözaltına alındı

GÖZALTINDAKİLER SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLDİ

İstanbul'da taraftar gruplarına yönelik operasyonlarda gözaltına alınanlar sağlık kontrolünden geçirildi. Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilenler arasında Beşiktaş'ın taraftar gruplarından Çarşı'nın eski lideri Alen Markaryan da yer aldı.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı