Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İstanbul'da sürpriz 'Arda' görüşmesi

İstanbul'da Galatasaray’ın eski yıldızı Arda Turan için sürpriz bir buluşma gerçekleşti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Arda Turan'ın, Galatasaray'a döneceği yönündeki haberler, sarı kırmızılı kulüp tarafından geçtiğimiz haftalarda yalanlansa da, transferde sıcak bir gelişme yaşandı. Ekonomik olarak ciddi sıkıntı yaşayan Atletico Madrid’in Başkanı Gil Marin, Arda'nın menajeri Ahmet Bulut ile birlikte, Galatasaray Başkanı Ünal Aysal ve İkinci Başkan Ali Dürüst ile dün bir zirve gerçekleştirdi.

 

GIL MARIN İSTANBUL'DAN AYRILDI - Adem Kabayel'in objektifinden

 

Arda için bugüne kadar sarı kırmızılı kulübe 4,5 milyon euro ödeyen Atletico, 31 Temmuz'da ödemesi gereken 3,5 milyon euro'yu henüz Galatasaray'ın hesabına yatırmadı.

 

Galatasaray'a toplam 7,5 milyon euro borcu bulunan İspanyol Kulübü, sarı kırmızılıların kapısını dikkat çeken bir teklifle çaldığı iddia edildi. Aysal'a "Kalan 7,5 milyon euro'luk borcumuzu silin, bugüne kadar ödediğimiz 4,5 milyon euro'yu ve ekstradan da 3 milyon euro ödeyin size Arda'yı verelim" dediği öne sürülen Gil Marin’e, Ünal Aysal ve Ali Dürüst'ün yanıtı ise takaslı bir teklif olduğu belirtildi.

 

Aysal "7,5 milyon alacağımızdan vazgeçelim 2,5 milyon ve Riera'yı verelim " teklifinde bulununca görüşme tıkandı. Taraflar görüşmede anlaşma sağlayamazken Gil Marin, bu sabah erken saatlerde Türkiye'den ayrıldı..

 

Atletico'nun patronu, İstanbul’dan ayrılırken Aysal'ın yakın dostu olduğunu, sadece akşam yemeği yediklerini söyledi.

 

ATLETICO ZORDA

 

İspanyol ekibi son dönemde maddi zorluklarla boğuşuyor. Geçtiğimiz yıl başında Porto'dan transfer edilen Radamel Falcao'nun parası da henüz Portekiz ekibine ödenemedi. Geçen yıl Wolfsburg'dan kiralanan Diego da maddi zorluklar nedeniyle takımda tutulamadı.


Bunları da Beğenebilirsiniz