Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İstanbul'da sapık elektrikçi kabusu bitti

  Ali AKSOYER / DHA
  20 Haziran 2013 - 12:04Son Güncelleme : 20 Haziran 2013 - 14:27

  İstanbul'da elektrikçi olduğunu söyleyerek girdiği evlerde hırsızlık yapan ve küçük yaştaki kız çocuklarına cinsel istismarda bulunan Halil Ç. kamera görüntülerinden yakalandı.

  İSTANBUL Kadıköy’de 7 haziran 2013 tarihinde bir evin kapısını çalan kimliği belirsiz bir kişi, evde yalnız bulunan 15 yaşındaki genç kızı elektrik idaresinden geldiğini söyleyerek kandırdı ve içeri girdi. Bir arıza aradığını söyleyen bu kişi, bir süre sonra genç kızı ölümle tehdit ederek cinsel istismarda bulundu. Evde bulduğu ziynet eşyasını ve bir miktar parayı alan bu kişi olay yerinden kaçtı.

   

  BU GÖRÜNTÜLER ELE VERDİ

  Polis, çevredeki güvenlik kameralarını inceleyerek saldırganı tespit etti. Görüntülerdeki kişinin 16 Aralık 2012 tarihinde Feriköy’de evine elektrikçi olarak girdiği 80 yaşındaki Vehbiye Özçelik’i tornavidayla boğazından yaralayan kişiyle aynı şüpheli olduğu belirlendi. Ağır yaralanan Vehbiye Özçelik günlerce hastanede tedavi gördükten sonra ölümden dönmüştü. Adının Halil Ç.(43), olduğu tespit edilen şüpheli kısa sürede yakalandı.

  Halil Ç.’nin yapılan ilk incelemede daha önceden 7 kez hırsızlık, bir kez cinsel istismar bir kez de tecavüz suçlamasıyla gözaltına alındığı ortaya çıktı. Gasp Büro Amirliği tarafından yapılan soruşturmada Halil Ç.’nin son 6 ay içinde elektrik idaresinde çalıştığını söyleyerek girdiği Kadıköy ve Bakırköy’deki 2 ayrı evde, yaşları 15 ve 16 olan 2 kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu, ayrıca aynı yöntemle kapılarını açtırdığı 4 evde gasp ve yaralama olayları gerçekleştirdiği tespit edildi. Halil Ç. sevkedildiği mahkemece tutuklandı.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı