Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İstanbul'da sahte ilaç operasyonu

  Elvan EZBER İSTANBUL (DHA)
  12 Aralık 2012 - 00:00Son Güncelleme : 11 Aralık 2012 - 13:24

  İstanbul genelinde 45 ayrı adrese düzenlenen operasyonda çoğunluğu cinsel gücü artıran 300 bin kutu sahte ilaç ele geçirildi. Soruşturma kapsamında 30 kişi de gözaltına alındı.

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, 8 ay süren projeli bir çalışmanın ardından bu sabah harekete geçti. Saat 06.00 sıralarında İstanbul genelinde tespit edilen 45 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Baskın yapılan adreslerden birisi de Rami’de bir sanayi sitesiydi. Site içinde bulunan depoya baskın yapan ekipler, yeni henüz paketlenmemiş çok sayıda hap ve ilaç üretiminde kullanılan kimyasal madde buldu. İncelenen hapların cinsel gücü artırıcı özelliği olduğu anlaşıldı. Depo sahibi M.D.F., gözaltına alındı.

  OPERASYONDAN FOTOĞRAFLAR

  Operasyonların sonucunda piyasa değeri 600 bin TL olduğu belirtilen toplam 300 bin kutu sahte ilaç ele geçirildiği öğrenildi. Soruşturma kapsamında 30 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler sorgulanmak üzere Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

  Yetkililer, ilaçların bu kişiler tarafından üretildiği ve piyasaya sürüldüğünü ancak bazı yerlerde kaçak ilaca da rastlandığını belirtti. Bu ilaçların sağlık açısından çok yüksek tehlikeleri olduğu da bildirildi. Konuyla ilgili soruşturma devam ediyor.

  İSTANBUL'DA SAHTE İLAÇ BASKINI
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı