« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İstanbul'da muhteşem final

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından düzenlenen Türkiye Pist Şampiyonası'nın son ayağı 28-29-30 Eylül 2012 tarihinde İstanbul Park’ta düzenlenecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Dünyanın en zorlu ve en önemli pistleri arasında yer alan İstanbul Park'ta pilotlar, 14 zorlayıcı virajı ve 5 bin 338 metreyi en önde tamamlamanın heyecanını yaşayacak.
Sezonun son ayağı olması nedeniyle pilotlar için çok daha önemli olan yarışlar sonunda 2012 yılının şampiyonları İstanbul Park’ta belli olacak.

Türkiye Pist Şampiyonası'nın 6. Ayak yarışında 1000 cc (A-B-C), 600 cc (A-B-C) ve 125 cc kategorilerinde yarışlar amansız bir mücadeleye sahne olacak. 28 Eylül Cuma günü serbest antrenmanlarla başlayacak sezonun son yarışı, 29 Eylül Cumartesi günü yapılacak sıralama antrenmanlarıyla devam edecek. 30 Eylül Pazar günü ise 9 sınıfta sezonun şampiyonları belli olacak. İstanbul Park'ta yapılacak en önemli yarışlardan biri de TMF GP. 12 Tur üzerinden koşulacak TMF GP'de yarış severler, usta pilotların kıyasıya mücadelelerine şahit olacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler