Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İstanbul'da lüks otomobilde infaz

  Mustafa ÖZDABAK - Ali AKSOYER/İSTANBUL,(DHA)
  25 Aralık 2014 - 02:05Son Güncelleme : 25 Aralık 2014 - 15:01

  SARIYER’de Bentley marka otomobiliyle trafik ışıklarında bekleyen Ali Ekber Akgün, arkasından gelen araçtan çıkanlar tarafından kurşun yağmuruna tutuldu. Akgün, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, saldırganlar geldikleri araçla kayıplara karıştı. 2 kişinin kullandığı araç Sarıyer'de terk edilmiş olarak bulundu. Aracın daha önceden çalınıp, plakasının da değiştirilmesi olayın önceden planlanarak organize bir şekilde yapıldığını gösterdi.

  Olay, İstinye Bayırı'nda trafik ışıklarında saat 13.00 sıralarında meydana geldi. İddialara göre, 40 yaşındaki Ali Ekber Akgün Bentley marka lüks aracı ile İstinye bayırından aşağıya doğru inerken kırmızı ışık nedeniyle yavaşladı. Bu sırada arkasından gelen araçtan inen iki kişi, aracın sol ön camından kurşun yağdırdı. Açılan ateş nedeniyle aracının hakimiyetini kaybeden Akgün otomobiliyle kaldırıma çıktı. İstanbulda lüks otomobilde infaz

  CİNAYET YERİNDEN İLK KARELER

  Vücuduna çok sayıda kurşun isabet eden Ali Akber Akgün, ön koltuğa yığıldı. Saldırganlar ise geldikleri araç ile kaçtı. Vatandaşların ihbarıyla olay yerine ambulans ve polis ekibi sevk edildi. Saldırı sırasında Akgün’ün kadın akrabasının da arkadan gelen 4x4 cipte olduğu belirlendi.

  HOLLANDA İLE BAĞLANTILI MI
  Sarıyer İstinye Bayırı'nda, trafik ışıkları nedeniyle yavaşladığı sırada kullandığı lüks otomobilin içinde kurşun yağmuruna tutularak öldürülen gayrimenkul şirketi sahibi Ali Ekber Akgün cinayetiyle ilgili soruşturma sürüyor. Polis, Ali Ekber Akgün’ün polise herhangi bir tehditle ilgili başvuru yapmadığını tespit ederken, öldürülen işadamının yakınlarının da cinayetle ilgili bir bilgilerinin olmadığını söylediği öğrenildi.

  Öte yandan, Ali Ekber Akgün’ün Hollanda’da yaşadığı dönemde uyuşturucu ticareti yaptığı, cinayet işleyip hapis yattığı iddialarının da soruşturulduğu belirtildi. Cinayetin bu olaylarla bir ilgisinin bulunup bulunmadığı araştırılacak


  "PEŞPEŞE SİLAH SESİ DUYDUK"

  Görgü tanığı Fatih Y, "Biz berberde oturuyorduk. O sırada peş peşe silah sesi duyduk. Kaza yapmış aracı gördük. İçinde yaralı birinin olduğunu görünce arkadaşlarla camı kırdık. Sürücünün yaşayıp yaşamadığına baktık. Ambulansı bekledik ancak ambulans geç geldi" dedi.

  GALERİCİ OLDUĞU BELİRLENDİ

  Hayatını kaybeden Ali Ekber Akgün’ün ilk bilgilere göre galerici olduğu öğrenildi.. Olay yerinde inceleme yapan polis ekipleri saldırganların yakalanması için çalışma başlattı.

  ARAÇ TERK EDİLMİŞ OLARAK BULUNDU

  Sarıyer İstinye Bayırı'nda, trafik ışıkları nedeniyle yavaşladığı sırada lüks otomobilinin içinde kurşun yağmuruna tutularak öldürülen gayrimenkul şirketi sahibi Ali Ekber Akgün'ü vuran 2 kişinin kullandığı araç Sarıyer'de terk edilmiş olarak bulundu.

  Cinayeti soruşturan polis ekiplerinin, zanlıların olay sırasında kullandığı otomobili bir ara sokakta bulduğu öğrenildi. Yapılan ilk incelemede, aracın çalıntı olduğu ve plakasının sahtesiyle değiştirildiği belirlendi. Polis, yaptığı çalışmalar neticesinde iki saldırganın eşkallerini belirledi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

  İstanbulda lüks otomobilde infaz İstanbul'da taksici cinayeti. Kalbinden bıçaklanan taksici öldü

  ADLİ TIP KURUMUNDAN ALINDI

  Ekber Akgün’ün cenazesi yakınları tarafından bugün saat 12.20 sırlarında adli tıp kurumundan alındı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı