Gündem Haberleri

  İstanbul'da fuhuş operasyonu: 12 gözaltı

  Sefa KIDIK/İSTANBUL,(DHA)
  04.05.2011 - 09:40 | Son Güncelleme:

  İstanbul Fatih’te bir diskoteğe yapılan fuhuş baskınında 25 yabancı uyruklu kadın ile 12 çalışan gözaltına alındı. Diskoteğe müşteri gibi giren polisler önce masalarına gelen kadınlarla fuhuş üzerine anlaştı ardından ise dışarıda bekleyen ekiplere “Mayıs yağmuru sürüyor mu” şifresiyle diskoteğe baskın düzenledi.

  Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak ve Kumar Masası polisleri, Aksaray’da bir diskotekte fuhşa aracılık yapıldığı yönündeki ihbar üzerine harekete geçti. 1’i kadın 4 polis memuru diskoteğe müşteri gibi girerek bir masaya oturdu.

  Polislerin masalarına çağırdıkları kadınlarla fuhuş için anlaşmaları üzerine dışarıda bekleyen ekiplere, "Mayıs yağmuru sürüyor mu" parolası ile baskın için işaret verildi.

  Yapılan baskında Rus, Ukrayna, Belarus, Moldova ve Romen uyruklu 25 kadın ile 12 çalışan gözaltına alındı. Yapılan sağlık kontrollerinin ardından emniyete götürülen 37 kişi tanınmamak için yüzlerini mont ve eşarplarla kapatmaya çalıştı. Kadınların yapılacak işlemlerin ardından sınır dışı edileceği, işletmeci ve çalışanların ise, ifadelerinden sonra adliyeye sevk edileceği söylendi.

   

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı