Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İstanbul'da fuhuş çetesi çökertildi

  A.A
  10 Ekim 2007 - 16:01Son Güncelleme : 10 Ekim 2007 - 16:01

  İstanbul Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, kayıp olduğu bildirilen bir çocuğu ararken, fuhuş çetesini çökertti.

  Pendik'te oturan ve daha önce de kayıp olduğu bildirilen M.D'nin (17) ailesi, çocuklarının tekrar kaybolduğu gerekçesiyle polise başvurdu.

  Konuyla ilgili çalışma başlatan Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, 9 ay süren hazırlık uygulamasının ardından, M.D'nin kadın ticareti yaptığı iddia edilen Tayfun D'nin yanında çalıştığını belirledi.

  Bu kişiyle alıcı gibi telefonla irtibata geçen polis ekipleri, kadınların bulunduğu Pendik Uğur Mumcu Mahallesi'ndeki eve operasyon düzenledi. Polis ekipleri söz konusu evdeki Özbekistan uyruklu Anjela H. (27) ile Gulandom F. (28) ve M.D'yi gözaltına aldı.

  KEDİ İÇİN GELDİ

  Polis ekipleri evde bulunmayan ve “Sarı Sinan” olarak tanınan Tayfun D'yi yakalamak amacıyla, Özbekistan uyruklu kadınların hasta olduğunu öne sürerek şüpheliyi söz konusu eve çağırdı. Tayfun D'nin buna inanmaması üzerine, kendisine ait “Nataşa” adlı kedinin hasta olduğu bildirildi. Tayfun D, bunun üzerine geldiği evde gözaltına alındı.

  Tayfun D'nin, kadın arkadaşı olduğu bildirilen ve üzerinde “Didem Telli” adına düzenlenmiş sahte kimlik çıkan Özbekistan uyruklu Şohsanam H'de gözaltına alındı.

  Bu kadının kaldığı evde yapılan aramada, 2 adet tabanca, 1 adet lüks otomobil, 5 bin 59 YTL, 5 bin 810 Dolar, 60 Avro ele geçirilirken, Tayfun D'nin 2 ayrı banka hesabında da 20 bin Dolar ile 43 bin YTL bulunduğu belirlendi. Kadın ticaretinden kazanıldığı sanılan paralara el konuldu.

  İşlemlerinin ardından Pendik Adliyesi'ne sevk edilen Tayfun D. ile M.D. savcılık sorgularının ardından, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandılar.

  Özbekistan uyruklu 3 kadın ise savcılıktan serbest kalmalarının ardından, sınır dışı edilmek üzere Yabancılar Şube Müdürlüğüne gönderildiler.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı