Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İstanbul'da dolandırıcı operasyonu

  A.A
  15.02.2006 - 15:43 | Son Güncelleme:

  Sahte çeklerle bazı firmalardan yaklaşık 250 bin YTL değerinde mal alarak dolandırıcılık yaptıkları öne sürülen 8 kişi gözaltına alındı.

  Eminönü'ne bağlı Gedikpaşa semtinde ayakkabıcılık yapan bir kişi, savcılık ve polise başvurarak sattığı ayakkabılara karşılık verilen çeklerin sahte olduğunu bildirdi.

  Şikayetçinin aynı kişilere yine mal vereceğini söylemesi üzerine gerekli önlemleri alan Eminönü İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polisler, malları almaya gelen nakliye şirketinin elemanları gibi davranarak ayakkabıların götürüldüğü Kağıthane'deki yeri tespit etti. Ardından operasyona başlayan polis, olayla ilgileri görülen 8 kişiyi gözaltına aldı.

  Gözaltına alınan bu kişilerden H.G'nin sahte çekleri temin ettiği, O.K'nin sahte kimliklerle kurduğu şirketler adına çekleri ciro ederek kullandığı, diğer 6 kişinin de bunlara yardım ettiği anlaşıldı.

  O.K'nin, sahte çeklerle Gedikpaşa'daki ayakkabıcı ile Bursa'da bir iplik firması, İstanbul'da 2 kimya, bir tekstil ve bir dikiş makinesi fabrikasından yaklaşık 250 bin YTL'lik mal aldığı öne sürüldü.

  Polisteki işlemleri tamamlanan 8 kişi, daha sonra İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi.

  Polis yetkilileri, çek kabul eden kişilerin bunları mutlaka banka şubesine giderek kontrol ettirmeleri gerektiğini belirterek, telefonla alınan teyitlerin yanıltıcı olabileceğini bildirdiler.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı