Gündem Haberleri

  İstanbul'da da 3 kıza tecavüz etmiş

  Mehmet AKTARAN-İSTANBUL-DHA
  30.10.2008 - 14:26 | Son Güncelleme:

  Ankara'da kız çocuklarına tecavüz eden ödüllü tenor Şahin Ö. Adli Tıp Raporu'na göre İstanbul'da da 3 ayrı tecavüz olayının faili...

  Ankara'da 10 ayrı tecavüz olayının faili olduğu iddiasıyla gözaltına alınan Şahin Ö.'nün DNA örnekleri İstanbul'da meydana gelen benzer 3 ayrı tecavüz olayından elde edilen DNA örnekleriyle örtüştü.

   

  İstanbul Devlet Opera ve Balesi tenorlarından Şahin Ö. (31), askerliğini yaptığı Ankara’da aralarında 18 yaşından küçük 8 kız çocuğunun da bulunduğu 10 ayrı tecavüz olayının faili olduğu iddiasıyla gözaltına alındı. Tecavüzler sırasında elde edilen sperm örnekleri ile Şahin Ö’nün sperm örnekleri yapılan DNA testlerinde uyum sağladı. Zanlı 8'i tecavüz, biri tecavüze teşebbüs, biri de taciz boyutunda kalan 10 olayda da suçunu itiraf etti.

   

  Sorgulamasının ardından tutuklanarak cezaevine gönderilen Şahin Ö’nün İstanbul’da 2006 ve 2007’de meydana gelen benzer tecavüz olaylarının zanlısı olabileceği ihtimaline karşı DNA örnekleri Ankara Kriminal Polis Laboratuarı’nda incelendi. İncelemede, Ankara Bahçelievler’de 27 Ekim 2008 tarihinde meydana gelen tecavüz olayından elde edilen DNA örnekleri ile İstanbul Beşiktaş’ta Ekim 2006’da M.Ö, Ocak 2007’de A.T ve Şişli’de Şubat 2007’de E.D adlı kız çocuklarına tecavüz olaylarından elde edilen DNA örneklerinin uyuştuğu belirlendi.

   

  Öte yandan İstanbul’daki iki ayrı tecavüz olayından DNA örnekleri elde edilemediği, benzer şekilde meydana gelen bu iki tecavüz olayının mağdurlarına Şahin Ö’nün fotoğraflarının gösterilerek teşhis yaptırılacağı öğrenildi.

   

  Ödüllü tenorun, Beşiktaş’ta Ekim 2006’da M.Ö’ye, “Benim cinsel organım kısa. Bayanlar benimle dalga geçiyor. Ben zaten iktidarsızım" dediği ileri sürüldü.

   

  Siyah kasklı Şahin Ö’nün, peşine düştüğü genç kızları, evlerinin kapısına kadar takip ettiği, evde kimsenin olmadığını anlayınca “Mehmet" adlı bir kişiyi sorma bahanesiyle zili çaldığı, kapının açılmasıyla zorla içeri girdiği, koli bandıyla mağdurelerin ellerini ve ağzını bağladıktan sonra televizyonun sesini açıp cinsel saldırıda bulunduğu kaydedildi. Şahin Ö'nün saldırının ardından mağdurların yanına kendilerini çözebilmeleri için bir bıçak bıraktığı öğrenildi.

    

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı