Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İstanbul'da buzlanma nedeniyle çok sayıda kaza oldu

  İSTANBUL (A.A)
  14 Şubat 2006 - 08:31Son Güncelleme : 14 Şubat 2006 - 09:06

  İstanbul'da gece saatlerinde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Kentte gece yarısından itibaren görülmeye başlayan kar yağışı, yaklaşık 2 saat boyunca özellikle yüksek kesimlerde etkili oldu.

  Kentte gece yarısından itibaren görülmeye başlayan kar yağışı, yaklaşık 2 saat boyunca özellikle yüksek kesimlerde etkili oldu.

  Karın kısa sürede yollarda tutması sonucu bazı araçlar, köprüler ve yokuşlarda mahsur kaldı.
  Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yollarda biriken karı küreyerek tuzlama yapmasıyla ana arterlerin trafiğe açık tutulması sağlandı. İstanbul'da sabaha karşı ısının eksi 3 dereceye kadar düşmesi nedeniyle yollarda oluşan buzlanmalardan dolayı da çok sayıda trafik kazası meydana geldi.

  TEM Otoyolu Oto Center önünde sabah saatlerinde Edirne yönüne giderken yolda kayarak dönen bir otomobile bir TIR'ın çarparak yan dönmesi sonucu, bu istikametteki trafik kapandı. Trafik, hasarlı araçların çekilmesiyle yaklaşık 1 saat sonra açılabildi.

  Pendik Kaynarya Yan Yol'da da, buzlanma nedeniyle meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.
  İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, yollardaki buzlanmalara karşı tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı