Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İstanbul'da binicilik festivali yaşanacak

Binicilikte Atatürk Kupası'nın yanı sıra İnönü ve TSYD kupalarının yarışları, 30 Eylül Pazar günü yapılacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kemer Golf Country Club'da gerçekleştirilecek Atatürk Kupası, büyükler kategorisinde 145 cm'de gerçekleştirilecek. Turnuvanın diğer yarışı İnönü Kupası ise 14-18 yaş kategorisinde 130 cm'de, 12-14 yaş kategorisi binicilerin katılacağı TSYD Kupası da 120 cm'de yapılacak.

Organizasyonla ilgili basın toplantısı ise Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin (TSYD) Levent'teki merkezinde Türkiye Binicilik Federasyonu (TBF) Başkanı Armağan Özgörkey, genel sekreter Ali Küçük ve TSYD Genel Başkanı Naci Arkan ile başkan vekili Faik Gürses'in katılımıyla yapıldı.

Toplantıda kısa bir konuşma yapan TBF Başkanı Özgörköy, ikinci 4 yıllık dönemin ardından başkanlığa adaylığını koymayacağını ve Dünya Binicilik Federasyonu Avrupa eşbaşkanlığına aday olacağını açıkladı.

Özgörkey, yönetimleri döneminde çok ciddi başarılara imza attıklarını belirterek, “Sporumuz ciddi yol kat etti. 4-8 Kasım tarihlerinde İstanbul'da yapılacak Dünya Binicilik Federasyonu'nun genel kurulunda Avrupa eşbaşkanlığı için adaylığımı açıklıyorum. Seçim genel kurulun son gününde gerçekleştirilecek” diye konuştu.

TBF Genel Sekreteri Ali Küçük ise hafta sonunda organize edilecek yarışlarla ilgili bilgi verdi.

Küçük, günün en önemli yarışı olan Atatürk Kupası'nın büyükler kategorisinde organize edileceğini belirterek, “Atatürk Kupası, 145 cm'de yapılacak. 5 yıl içinde 3 kez kazanan sporcu kupanın daimi sahibi oluyor. İnönü Kupası ise 14-18 yaş kategorisinde ve 130 cm'de gerçekleştirilecek. 3 yıl içinde 2 kez kazanan binici kupanın daimi sahibi olma şansına kavuşacak. TSYD Kupası'nı da aynı şekilde 3 yıl içinde 2 kez kazanan sporcu kupanın daimi sahibi olacak” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz