Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İstanbul'da bilişim suçlarına yönelik operasyon

  A.A
  03.12.2014 - 13:54 | Son Güncelleme:

  İstanbul'da internet bankacılığı bilgilerini ele geçirdikleri bazı firmaların hesaplarındaki paraları başka hesaplara aktararak haksız kazanç elde ettikleri iddiasıyla yakalanan 15 şüpheliden 6'sı tutuklandı.

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuran bazı şirket yetkilileri, firma hesaplarındaki paraların bilgileri dışında başka hesaplara aktarıldığını iddia ederek, şikayetçi oldu. Savcılığın talimatıyla çalışma başlatan İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, aralarında bilgisayar korsanlarının da yer aldığı bir grubun, bazı firmaların internet bankacılığı bilgilerini elde ettikleri, bu bilgiler sayesinde şirketlerin hesaplarındaki paraları kendi hesaplarına aktardıklarını belirledi. Şüphelilerin, bugüne kadar yaklaşık 750 bin lira haksız kazanç elde ettikleri tespit edildi.

  Avcılar, Küçükçekmece, Bakırköy, Bahçelievler, Beyoğlu ve Ümraniye'de belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenleyen polis, 15 kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilerin ev ve iş yerlerinde 5 bilgisayar, 4 dizüstü bilgisayar, çok sayıda ATM hesap kartı ve kredi kartı, çok sayıda cep telefonu, 13 bin lira, 13 bin dolar, 1 ruhsatsız tabanca ve 8 mermi ele geçirildi. Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemleri tamamlanarak adliyeye sevk edilen 15 kişiden 6'sı tutuklandı. Şüphelilerden 8'i hakkında adli kontrol kararı verilirken, 1 kişi serbest bırakıldı.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı