Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İstanbul'da asayiş operasyonu

  Hürriyet Haber
  07 Temmuz 2007 - 17:51Son Güncelleme : 07 Temmuz 2007 - 18:53

  Beyoğlu'nda, “Hacıhüsrev” olarak bilinen İstiklal Mahallesi ile çeşitli illerde düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 139 kişi, sağlık kontrolünden geçirildi.

  Suçun önlenmesi ve aranan kişilerin yakalanması için Türkiye'nin çeşitli illeri ile Beyoğlu'ndaki İstiklal Mahallesinde önceki gün düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 139 şüphelinin, İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğündeki işlemlerine devam ediliyor.


  Şüpheliler, bugün Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne ait midibüslere bindirilerek, motorize polis timleri eşliğinde götürüldükleri Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildi.
  Sağlık kontrolünün ardından tekrar şubeye getirilen şüpheliler arasında, çete lideri olduğu ileri sürülen bir kadın ile Samsun'da gözaltına alınarak İstanbul'a götürülen ve emniyette 161 ayrı kaydı olduğu ifade edilen bir başka kadının da bulunduğu belirtildi.

  Polis yetkilileri, operasyonda gözaltına alınan bazı kişilerin daha önceden salıverildiğini ve halen gözaltında tutulan 139 şüpheliden bazılarının şubedeki sorgu ve işlemlerin ardından serbest bırakılacağını ifade ederek, kalanların ise pazartesi günü Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine sevk edileceğini kaydetti.

  Operasyon kapsamında gözaltına alınan 33 çocuğun da dün sevk edildikleri Beyoğlu Adliyesinden serbest kaldığını belirten yetkililer, bu çocuklardan bazıları hakkında koruma kararı çıkartıldığını söyledi.

  Yetkililer, operasyonda ele geçirilen silahlardan 2'sinin bir cinayet ile yaralama olayında kullanıldığının sanıldığını ifade ederek, konuya ilişkin araştırmanın sürdürüldüğünü bildirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı