Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İstanbul'a yılın ilk karı düştü

  Timur TARLIĞ/İSTANBUL,(DHA)
  19 Aralık 2009 - 10:32Son Güncelleme : 19 Aralık 2009 - 14:18

  İstanbul'a yılın ilk karı yağdı. Kar yağışı, sağanak yağmurun ardından Silivri, Çatalca ve Büyükçekmece'de başlayarak merkez ilçelere doğru kaydı.

         

  İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

  İSTANBUL'DA KAR YAĞMAYA BAŞLADI. İŞTE FOTOĞRAFLARI

  İSTANBUL'A YILIN İLK KARI / WEB TV      

  YURTTAN KIŞ MANZARALARI   

  BOLU'DA KAR VE SİS ULAŞIMI ETKİLİYOR. İŞTE FOTOĞRAFLARI

  Kar, 0-1 ve 0-2 Otoyolu Silivri ve Çatalca mevkinde yerde yaklaşım 1 santimetre tuttu. Ancak karın trafiği olumsuz etkilemediği belirtildi.
  Avrupa yakasındaki bütün ilçelerde hafif kar yağışı devam ediyor.

  TÜRKİYE GENELİNDE YAĞIŞ VAR

  Türkiye’nin genelinde yağış bekleniyor. Sıcaklar, kuzeybatı kesimlerde 3 ila 5 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik beklenmiyor.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Tüm yurt yağışlı geçecek. Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile akşam ilk saatlerde Edirne ve Kırklareli, Sivas çevreleri ile gece saatlerinde Balıkesir, Bursa, Bilecik'in yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların; Güneydoğu Anadolu'nun güney ve doğusu (Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt), Bitlis, Şırnak, Hatay çevreleri, Antalya'nın doğu ilçeleri, Adana ve Osmaniye'nin güney ilçeleri ile akşam ilk saatlerde İstanbul ve Balıkesir çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  Sıcaklar, kuzeybatı kesimlerde 3 ila 5 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik beklenmiyor.

  Rüzgar genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, akşam ve gece saatlerinde Marmara'da, yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde Batı Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden orta, zaman zaman kuvvetli olarak esecek.

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

  Yağışların; Güneydoğu Anadolu'nun güney ve doğusu (Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt), Bitlis, Şırnak, Hatay çevreleri, Antalya'nın doğu ilçeleri, Adana ve Osmaniye'nin güney ilçeleri ile akşam ilk saatlerde İstanbul ve Balıkesir çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, sel, su baskını, yıldırım düşmesi, taşkın v.b.) karşı ilgililer ve vatandaşların tedbirli olması istendi.

  BÖLGELERE GÖRE HAVA DURUMU

  Yapılan tahminlere göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

  MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, güney ve batısı aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar, yağmur ve sağanak, akşam ilk saatlerde Edirne ve Kırklareli, gece saatlerinde Balıkesir, Bursa ve Bilecik'in yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Akşam ilk saatlerde İstanbul ve Balıkesir çevrelerinde yağışların kuvvetli olması bekleniyor.

  EGE: Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  AKDENİZ: Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Hatay, İskenderun, Antalya'nın doğu, Adana ve Osmaniye'nin güney ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  İÇ ANADOLU: Parçalı çok bulutlu,kuzey ve doğusu aralıklı, Konya çevreleri ilk saatlerde yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur, Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

  BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, gece saatlerinde iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde akşam ve gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

  DOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur, kuzey ve doğusu karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; Bitlis ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bugün yurdun güney ve doğusunda (Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt) kuvvetli olması bekleniyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı