Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"İstanbul'a ilk kez geliyorum"

İstanbul'da yarın başlayacak dünya kadınlar tenisinin en önemli turnuvalarından biri olan TEB BNP Paribas WTA Championships'te mücadele edecek sporcular, düzenlenen toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ataköy Sheraton Otel'de yapılan toplantıda ilk olarak Avustralyalı Samantha Stosur basının karşısına geçti.

Stosur, WTA dünya kadınlar sıralamasındaki ilk 8 sporcunun katıldığı turnuvada oynayacak olmanın kendisi için büyük bir şeref olduğunu söyledi.

Organizasyonda başarılı olmak için elinden geleni yapacağını dile getiren Avustralyalı raket, “Yıl sonunda böyle bir turnuvada oynamak benim için büyük bir şeref. Dünyanın en iyi 8 oyuncusu ile aynı turnuvada olmak büyük bir şereftir benim için. Bütün gücümü ve performansımı bu maçlarda ortaya koyacağım. Dünyanın en iyileriyle oynamak sık sık karşılaşabileceğiniz bir şans değildir” dedi.

İstanbul'a ilk kez geldiğini dile getiren Samantha Stosur, turnuvanın yapılacağı Sinan Erdem Spor Salonu'nun gezdiğini vurgulayarak, “Salonda pratik de yaptım. Umarım bol seyircili güzel bir turnuva olur. İstanbul'a ilk defa geliyorum. Burada bulunduğum sürenin çok keyifli geçmesini bekliyorum. Umarım İstanbul'u gezme fırsatım olur, çünkü bu şehir hakkında müthiş şeyler duydum” diye konuştu.

Samantha Stosur, son yıllarda performansında süreklilik gösterdiğini ve bu sezon ABD Açık Turnuvası'nı kazanma başarısı gösterdiğini hatırlatarak, “Daha iyi performansla daha üst düzeyde olmayı hedefliyorum. Umarım iyi oynarım ve ABD Açık'ta yaptığımı, önümüzdeki sezon Avustralya Açık'ta da yaparım” ifadelerini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz