« Hürriyet.com.tr

İstanbul'a aşıkmışım da haberim yokmuş

Ekin Türkmen, bir süre Amerika’da yaşamaya karar verdi ve sessiz sedasız Türkiye’yi terk etti. Ve bu gezi, İstanbul’a nasıl güçlü bir bağ ile bağlı olduğunu ona gösterdi. Bu ayın 15’inde bir haftalığına Türkiye’ye gelecek olan genç oyuncu, “Anladım ki benim evim orası” diyor.

Hürriyet Haber
X

EKİN TÜRKMEN FOTOĞRAFLARI

* Yurtdışında olmak nasıl bir deneyim?      

- İlginç ve güzel bir deneyim oldu. Uzaktan kendi hayatıma baktım, hayatımda neler eksik, neler fazla kıyaslama imkanı buldum. Burada her şeyden uzak başka bir hayat yaşıyorsunuz ister istemez. Farklı bir durum. Çok keyifli tarafları da var tabii...
   
* Oradan Türkiye’ye bakmak nasıldı? 

- Öncelikle dünyanın en güzel şehrinde yani İstanbul’da yaşadığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Çok özledim ve bu özlem duygusunu çok sevdim. Uzaktaki sevgilimi bekler gibi döneceğim günü bekliyorum. İstanbul’a aşıkmışım da haberim yokmuş!

* Orada ‘ünsüz’ günlerinize döndünüz. Bu nasıl bir his? Diğer şöhretler de bunu yapmalı mı?  

- Kendimi böyle “ünlü” diye bir yere koymaktan hoşlanmıyorum... Beni herkes tanısın diye de bir derdim yok. Oynadığım karakterlere inansınlar yeter. Kendimi tanıtmak istiyor olsaydım, başka bir iş yapıyor olurdum. Örneğin politikacı olmayı tercih ederdim.

* Aklınızda neler var, nasıl projelerle döneceksiniz Türkiye’ye?  

- Her şeyden önce oyunculuğa devam edeceğim. Fakat yapmak istediğim, ertelediğim bir sürü projemi de hayata geçirmek istiyorum.

* Piyasa gayet hareketliyken siz uzaklaştınız. Bu bir risk değil mi?

- Ben bunu risk olarak görmüyorum. ınsan bazen hayatta mola vermeli. Durup biraz da başka şeylere vakit ayırmalı. Zor bir şey bu söylediğim ama daha iyi işler yapabilmek için gerekli. şu an çok mutluyum, bu yeterli. ıyi ki bu şansı kendime vermişim.

SONSUZA KADAR UZAK KALAMAM

* Hiç farklı işlere yönelmeyi düşündünüz mü
?

- Oyunculuk majör işim, bunun yanı sıra resim ve heykel yapıyorum. Belki bunlara yoğunlaşabilirim. Bir de hikayelerim var. Bir gün hazır olduklarında herkesle paylaşmak isterim.

* Sonsuza kadar Türkiye’den uzakta yaşamayı göze alır mısınız?

- Asla! Düşüncesi bile kötü. Hemen hemen tüm Avrupa’yı dolaştım. Onca şehri ve ülkeyi gördükten sonra, dönüp dolaşıp Türkiye’ye gelmek çok güzel. Çünkü evim orası... Bu hissi seviyorum.
   
* Aşk uğruna bir şehirden gitmeye değer mi?

- Bu sorunuza bir alıntıyla cevap vermek istiyorum: “Aşk latif bir kelime değil, başlı başına pusuladır (Elif şafak-Aşk)...

ÖZLEDİĞİM ÇOK ŞEY VAR

* Türkiye’ye döndüğünüzde yapacağınız ilk şeyler neler?  

- Kasımda geliyorum bir aksilik olmazsa. Ve önce Olimpos’a gitmek istiyorum. Sonra Asmalımescit, Galata başta olmak üzere İstanbul semtlerini arşınlayacağım. Alaçatı’ya da gidebilirim. Özlediğim çok şey var.. 

Kaynak:

Hem renkli hem de orijinal