Eğitim Haberleri

  İstanbul Valisi Vasip Şahin: “Karnelerle çocuklarınızı değerlendirmeyin”

  Önder Öndeş
  09.06.2017 - 12:23 | Son Güncelleme:

  2016-2017 eğitim öğretim yılının İstanbul Küçükçekmece Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu’nda yapılan kapanış programına katılan İstanbul Valisi Vasip Şahin, öğrencilere eğlence olarak bol bol kitap okumalarını önerdi. Aileleriyse karnelerle çocuklarını değerlendirmemeleri konusunda uyardı.

  2016-2017 eğitim öğretim yılının 9 Haziran’da İstanbul Küçükçekmece Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu’nda düzenlenen kapanış programına İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul İl Milli Eğitimi Müdürü Ömer Faruk Yelkenci katıldı. Vali Şahin kapanış programında yaptığı konuşmada eğitimin iyi insanlar yetiştirmek için olduğunu söyleyerek, “Bugün uzun bir eğitim dönemi sona eriyor. Eğitim iyi insanlar yetiştirmek için var. Ben bu yaz tatilinde çocuklarımıza bir eğlence aktivitesi olarak kitap okumalarını öneriyorum. Okumaya bu şekilde yaklaşırlarsa keyif alacaklar. Ailelerse çocuklarını asla karnelere göre değerlendirmemeli. Karneler çocuğumuzun nasıl olduğunu değil, onların bilgisini ölçüyor. Dolayısıyla bu bir ölçme-değerlendirme. Kıymetli fakat çocuğumuzun değerlendirmesi için yeterli değil. Bu bakış açısıyla ailelerimiz çocuklarının karnelerini değerlendirmeli” diye konuştu.

  İstanbul Valisi Vasip Şahin: “Karnelerle çocuklarınızı değerlendirmeyin”

  YAZ TATİLİNDE OYUN OYNASINLAR

  İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci ise çocukların hayatında oyunun önemine işaret etti. Yaz tatilinde çocukların oyun oynaması gerektiğini dile getiren Yelkenci, ailelere ise bunu teşvik etmelerini önerdi. Yelkenci, “İlk ve ortaokul seviyesindeki çocuklarımız henüz oyun yaşında. Oyun çocuğun en önemli işi. Yetişkinler olarak işlerimiz bizim için ne kadar önemliyse oyun da çocuklarımızın hayatında o kadar önemli. Yaz tatilinde, sene içinde olduğu gibi onların eğitimini oyunla desteklemeliyiz. Ayrıca karneler üzerinden çocuklarımız için herhangi bir tavır geliştirmeliyim. Özellikle lise çağındaki gençlerimizin de sosyal, kültürel ve sanat alanlarında desteklenmesi gerekiyor” dedi.

  İstanbul Valisi Vasip Şahin: “Karnelerle çocuklarınızı değerlendirmeyin”

  İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, ayrıca birinci sınıfların karne dağıtım törenine katıldı. Öğrencilere oyuncak hediye eden Vali Şahin, başarılarından dolayı öğrencileri kutladı, fotoğraf çektirdi. Öğrencilerle birebir sohbet eden Vali Şahin, herkese iyi tatiller dileyerek okuldan ayrıldı.

   

   

  Etiketler: öğrenci
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı