GeriBasketbol İstanbul’un Yeni Takımı Parkelerde
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul’un Yeni Takımı Parkelerde

İstanbul’un Yeni Takımı Parkelerde
refid:21772684 ilişkili resim dosyası

TKB2L’nin yeni takımlarından Dizdar Spor, ligde kalıcı olmayı ve doğru yatırımlarla kulübün marka değerini arttırmayı hedefliyor.

Kadınlar İkinci Ligi’nde mücadele edecekleri ilk sezonda kulübün esas hedefini uzun yıllar kadın basketboluna hizmet edecek oluşumu gerçekleştirmek olarak belirleyen Dizdar Spor, bu amaç doğrultusunda kısa vadeli projelerle hedefe ulaşmayı değil, uzun vadede doğru atılımlar yaparak önce kulübün marka değerini artırmayı, sonrasında ise TKBL’de mücadele ederek kadın basketbolunda önemli bir yerde yer almayı amaçlıyor.

Maçlarını Ahmet Cömert Spor Salonu’nda oynayacak olan Dizdar Spor Kulübünün idari teknik ve oyuncu kadrosu ise geçtiğimiz hafta sezon öncesi bir yemekte bir araya geldi. Mavi Beyazlı kulübün Başkanı Ömer Dizdar, “Lige katılma kararını vermemiz ve sonrasındaki prosedürlerin yerine getirilmesi son derece hızlı gelişti. Öncelikle bu süreçte Basketbol Federasyonu’ndan aldığımız destek için teşekkürlerimi sunarım. Kadın basketboluna yatırım yapma kararını alırken milli takımımızın gerek Avrupa Şampiyonası’nda aldığı ikincilik gerekse Olimpiyatlara katılması bizi çok olumlu yönde etkiledi. Kulüp bazında Anadolu'da giderek yaygınlaşan basketbol kulüpleri ve yapılan organizasyonlar son derece sevindirici. Ancak İstanbul ülkemizdeki lisanslı basketbolcu sayısının en çok olduğu ilimiz olmasına rağmen takım sayısının azlığı okul veya ailevi sebeplerden dolayı İstanbul'da yaşamak isteyen bir çok sporcunun oynayacak takım bulamamasından dolayı spordan koptuğu bir ortamda Dizdar Spor Kulübü olarak çok önemli bir misyonu üstlenmiş bulunuyoruz. Bu anlamda özellikle genç sporcularımıza iyi bir kulüp organizasyonuyla basketbol oynayacakları bir ortam yaratmayı hedefliyoruz.Bu sezon için mütevazi bir bütçeyle lige katılıyoruz.Teknik ekibe ve kadromuza kattığımız sporcularımıza güvenimiz sonsuz. Kulübümüzü en iyi şekilde temsil edeceklerindende şüphemiz yok. Adımlarımızı sağlam atarak önümüzdeki sezonlarda yatırımlarımızı artmasıyla kalıcı bir kulüp olmayı ve uzun yıllar kadın basketboluna hizmet etmeyi kendimize hedef olarak belirledik. Yeni sezonun tüm kulüplerimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Dizdar Spor Kulübü’nün Antrenörü Sertan Çakırer, ise “Kulübün lige katılım kararının biraz geç alınması sebebiyle takım kurmak için çalışmalara başladığımızda gerçekten zorlandık. Ancak İstanbul takımı olmamızında avantajıyla son derece iyi bir ekibi bir araya getirmeyi başardık. Önceliğimiz genç, aşama kaydetmek isteyen ve hedefi olan oyuncularla çalışmak. Kadromuzun büyük bölümünü oluşturduk ve oyuncularla sözleşme imzaladık. Şu an try-out yaptığımız oyuncular içinde önümüzdeki hafta karar verip kadroya son şeklini vereceğiz. Çifte lisans ve yabancı oyuncu için de temaslarımız sürüyor. Çalışmalara 20 Eylül'de başladık ve yaklaşık 23 günlük bir hazırlıkla lige gireceğiz. Başlangıçta bu bizim için dezavantaj gibi gözüksede bunu bir bahane olarak görmüyoruz ve en iyi şekilde lige başlamak istiyoruz. Oyuncularımızda bunun son derece farkında. Çalışmalarımız gayet iyi gidiyor. Takımımız sezonun ilerleyen haftalarında ivme kazanarak lige renk katacak bir takım haline gelecektir” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle