Gündem Haberleri

  İstanbul’un sesleri

  Hürriyet Haber
  27.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Farklı kültürlerden, farklı dinlerden ve günlük yaşam sahnelerinden oluşan görüntülerin yanısıra tarihi olayların yankıları, günlük yaşamımızda çeşitli biçimlerde yüzeye çıkıyor.

  Toplumların tanınmasında önemli ipuçları oluşturan bu yankılardan sesler üzerine yapılan çalışmalarıyla tanınan Werner Cee, Galeri Dürer'de bir enstelasyon gerçekleştiriyor.

  Ses kayıt cihazları ve çeşitli mikrofonlar aracılığıyla kentlerin seslerini toplayan Cee, 3 mart tarihine kadar devam edecek gösterisinde İstanbul'u konu alıyor. Alman Kültür Merkezi'nin katkılarıyla hazırlanan gösteride dijital teknikle toplanmış gürültüler, çeşitli kent sesleri, küçük sahneler Cee tarafından tasarımlanıyor. Enstalasyona Cee'nin yanısıra Bettina Obrecht, Güven İncirlioğlu ve Onur Eroğlu da katılıyor.

  Galeri Dürer: Galip Dede Cad. 85 Tünel

  Kent rehberinde Chat zamanı

  İnternet'teki İstanbul Kent Rehberi nevarneyok.com, ziyaretçilerine chat ve forum hizmetleri de sunmaya başladı. Sitenin yeni chat hizmetinde ziyaretçiler varolan chat odalarına katılabildikleri gibi, kendi chat odalarını da oluşturabiliyorlar. Herhangi bir program gerekmeksizin alınan bu hizmette spordan edebiyat, sinemadan müziğe kadar çeşitli konularda sohbet etme imkanı var. Forum bölümünde ise ziyaretçiler istedikleri herhangi bir konuda tartışma başlatabilme olanağına sahipler.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı