Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İstanbul soğuk hava rekorunu kırdı

  DHA
  31 Ocak 2012 - 10:56Son Güncelleme : 31 Ocak 2012 - 10:56

  Önceki gün son 33 yılın en soğuk ocak gününü yaşayan İstanbul’da, son 24 saatte şimdiye kadar ölçülen en soğuk değere ulaşıldı. Çatalca radar istasyonunda derece sıfırın altında 10.4’ü gösterdi. Arşivlere giren bilgilere göre İstanbul’un en soğuk günü bir şubat ayında yaşanmış, dereceler eksi 8’i göstermişti. İstanbul’da önceki gün, bu değere ulaşıldı ve ocak ayında ölçülen 33 yıllık soğukluk rekoru kırıldı. Dün ölçülen sıfırın altında 10.4 lük değer ise, bütün bu rekorları geride bırakmış oldu.

  Memleketin bir tarafı - 26.4, diğer tarafı+ 10.9

  Meteolojik ölçümlerden derlenen bilgilere göre son 24 saatte Türkiye’nin en soğuk yeri (eksi) 26.4 ’le Çankırı Çerkes, en sıcak yeri de 10.9’la İskenderun oldu.

  Marmara dondu

  Son yılların en sert koşullarını yaşayan Marmara Bölgesi’nde İstanbul dışındaki iller de çok soğuk bir 24 saati geride bıraktı. Ölçülen değerler şöyle ;
  Bursa (Uludağ zirve) -26.4,
  Tekirdağ (Malkara) -11.7,
  Edirne (Uzunköprü) -11.4,
  Kırklareli (merkez) -11. 4.

  İstanbul'da yine kar var, Anadolu yakasında daha etkili

  Öte yandan meteorolojik tahminlere göre İstanbul’da kar bugün ve yarın da etkili yağacak. Bugün kentin Anadolu yakasında daha etkili olması beklenen kar yağışının etkili yağış noktaları farklılık gösterse de yarın da gözleneceği öngörülüyor.

  Karadeniz'de kara yel var

  Karada durum böyleyken Karadeniz’de bugün çok etkili karayel rüzgarı var. Kuzeybatı yönünden esen çok kuvvetli karayelin yarın etkisini kaybedeceği öngürülüyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı