GeriSpor Istanbul Park Massa’dan sorulur
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Istanbul Park Massa’dan sorulur

Istanbul Park Massa’dan sorulur
refid:8913026 ilişkili resim dosyası

Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix’inde Ferrari’nin Brezilyalı pilotu Felipe Massa üst üste üçüncü kez "pole" pozisyonu elde etti.

GÖRKEMLİ PARTİDEN KARELER

İSTANBUL Park’ta değişen bir şey olmadı. Formula 1 Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix’inde ’Benim uğurlu şehrim İstanbul’ diyen Ferrari’nin Brezilyalı pilotu Felipe Massa üst üste üçüncü kez pole pozisyonunu elde etti. Birinci eleme turunda 1.25.997 derecesiyle en iyi zamanı elde eden Massa, üçüncü turda McLaren Mercedes’in Finli pilotu Heikki Kovalainen ile son 30 saniyede girdiği pole pozisyonu (İlk cep) mücadelesinden zaferle ayrıldı ve ’İstanbul’da ilk pole pozisyonundan çıkan yarışı kazanır’ geleneği için de büyük avantaj elde etti Bu iki pilotun arkasından McLaren’in İngiliz pilotu Lewis Hamilton üçüncü sırayı elde ederken, (1.27.923), Ferrari’nin bu sezonki lider pilotu Kimi Raikkonen 1.27.936 ile dördüncü olabildi. Finli pilot üçüncü turda yapmış olduğu 323.8 km. hızla da günün en hızlı pilotu oldu.Massa, kariyerinde ilk birinciliği aldığı İstanbul’da üst üstü üçüncü kez birinci gelip bu sezon Bahreyn’den sonra ikinci kez birincilik kürsüsüne çıkmak istediğini söyledi.

Ev değil, pasaport bile alırım

FELİPE Massa, İki kez birinci olduğu İstanbul Park’a övgüler yağdırıp ilginç açıklamada bulundu. Massa, "Bu pisti çok seviyorum. Çok muhteşem bir pist benim için. Özellikle 8. virajda yarışmak çok büyük bir zevk. İstanbul’a çok büyük misafirperverlikle karşılanıyorum" dedi. Bugünkü yarışın çok zorlu geçeceğini vurgulayan Massa, "Kazanmak için her şeyi doğru yapmamız gerekiyor. Rakiplerimiz de çok güçlü, işimiz kolay olmayacak" diye konuştu. Kariyerinde 11. kez pole pozisyonu elde eden Brezilyalı pilot, İstanbul Park’ta üst üstü üçüncü kez kazanması halinde ’İstanbul’dan ev alır mısın?" sorumuzu "Bırakın ev almayı, Türk pasaportu almayı bile düşünürüm" diye yanıtladı. İstanbul Park’ta "Pole pozisyonu alan yarışı da kazanır" gibi bir inanış var. 2005’te McLaren Mercedes pilotu Kimi Raikkonen, 2006 ve 2007’ de ise Felipe Massa, hem pole pozisyonu elde edip, hem de yarışı kazanmıştı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle