Gündem Haberleri

  İstanbul Ortaköy'de cinayet

  Fırat ALKAÇ / İSTANBUL
  23.08.2014 - 02:01 | Son Güncelleme:

  İşadamı Jak Karako ile eşi Georgia Karako Ortaköy’deki villalarında bıçaklanarak öldürüldü. Olaydan sonra kayıplara karışan Türkmen hizmetçi karı-koca yakalandı.

  İstanbul Ortaköyde cinayet Karako Çifti'nin oğullarının yıkıldığı an

  Jak Karako ile eşi Georgia Karako'dan haber alamayan oğulları İzzet Karako aynı sitede oturan komşularını arayarak yardım istedi. Komşular, kapıyı çalmalarına rağmen içerden ses alamamaları üzerine polisi aradı. Olay yerine gelen polis ekipleri saat 14.00 sıralarında kapıyı kırarak içeri girdi. Yaşlı çiftin evin üst katında bulunan yatak odasında bıçaklanarak öldürüldükleri belirlendi.

  İstanbul Ortaköyde cinayet ÖREN BAYAN’IN ESKİ SAHİBİ ABD YOLUNDA ÖLDÜ

  BIÇAKLANMIŞLAR

  Birkaç gündür görünmeyen çiftin villanın üst katındaki bir odada defalarca bıçaklanarak öldürüldükleri tespit edildi. Yakınları, çiftin el ve ayaklarından yatağa bağlı, ağızlarının da kapatılmış olduğunu öne sürdü. Polis, evde para ve kıymetli eşyaya rastlamadı. Evde bulunduğu belirtilen kasaya da rastlanılmadı.  HİZMETÇİ ÇİFT GÖZALTINDA

  Karako çiftinin yanında hizmetçi olarak çalışan Türkmen karı-kocanın da birkaç gündür görünmediği bildirildi. Bunun üzerine hizmetçi çiftin aranmasına başlandı. Evde parmakizi araştırması ve teknik inceleme yapan dedektifler, olayın para için gerçekleştirilmiş gibi göründüğünü söyledi. Polisin peşine düştüğü Türkmen hizmetçi karı-koca gece saatlerinde yakalandı.

  ÖREN BAYAN’IN ESKİ SAHİPLERİNDEN

  Cinayete kurban giden Jak Karako, Türkiye’nin en ünlü iplik markalarından Ören Bayan’ı kurucularından biri. Karako ile Moiz Dana 1968’de Ören Bayan’ı İstanbullu bir işadamından satın aldı. Marka, Türkân Şoray’ın oynadığı reklam filmleri ile bilinirliğini yükseltti. 1990’lara gelindiğinde ise Moiz Dana ve Jak Karako işleri oğulları izzet Karako ve Metin Dana’ya devretti. Sonraki yıllarda mali sıkıntı yaşayan Ören Bayan’ı ise bir başka şirket satın aldı. Moiz Dana ise, 2009 yılında Amerika’ya giderken yolda yaşamını yitirmişti.

  İstanbul Ortaköyde cinayet ÜNLÜ İPLİKÇİYE EŞİNE TEHDİTTEN DAVA AÇILDI


  İstanbul Ortaköyde cinayet

  Etiketler: istanbul , cinayet , Ortaköy
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı