Gündem Haberleri

  İstanbul-Mekan-Tiyatro Festivali başladı

  A.A.
  06.08.2006 - 23:04 | Son Güncelleme:

  Sultanahmet Meydanı'nda, oyun öncesinde, festivale katılan tiyatro gruplarının katılımıyla, “İpekten Tiyatroya Yeni Köprü” başlıklı gösteri gerçekleştirildi.

  Daha sonra Topkapı Sarayı Bab-üs Selam Kapısı'nda gerçekleştirilen açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Meclisi 2. Başkan Vekili Ahmet Selamet, İstanbul'da kültür-sanat adına güzel ve mutlu bir günün idrak edildiğini belirterek, “Dünyanın en önemli tiyatro festivallerinden biri olmaya aday olan bu yıl ki festivale 21 ülkeden tiyatro grupları katılıyor. Bulunduğumuz coğrafyada yaşanan savaş dolayısıyla bu yıl festivalimiz 'barışa yeniden köprü' sloganıyla gerçekleştirilmektedir” dedi.

  Selamet, İstanbul'un, tarihi eserleri ve doğal güzellikleriyle eşi-benzeri olmayan bir sahne olduğunu ifade ederek, “İstanbul adını bu yıldan itibaren kültür ve sanatla anlatacak. İstanbul'da kültür turizmi canlanacak ve bu tür organizasyonlar artacak” diye konuştu.

  Konuşmanın ardından Turan Oflazoğlu'nun yazdığı, Engin Uludağ'ın yönettiği “IV. Murat” adlı oyun İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından sahnelendi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı