Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"İstanbul Londra'yı geride bırakır"

Londra 2012'de yer alan milli sporcular bugün İstanbul'a döndü.

Çağrı DEVELİOĞLU
SON GÜNCELLEME

 İlk kafilede yer alan Nevin Yanıt, Servet Tazegül, Rıza Kayalp, Aslı Çakır Alptekin, Gamze Bulut, Nur Tatar ve Bahri Tanrıkulu büyük tezahüratlar eşliğinde havaalanına giriş yaptı. Yanıt, Kayaalp ve Tazegül Hürriyet'in sorularını yanıtladı.

"JONES YANIMA GELİP BENİ TEBRİK ETTİ"

100 metre engelli finalinde koşarak beşinci olan Nevin Yanıt, "Orada olmak çok güzel bir duyguydu. Kafamdaki hedefin neredeyse aynısını tutturmak oldukça ilginç oldu. LoLo Jones gibi bir isimle aynı dereceyi koştum. Daha iyisini yapabileceğimi biliyorum. Elbette Atletizm Federasyonu elinden gelen desteği bana veriyor. Ancak bu başarı bireysel bir başarı. Umarım gelecekte sistemli başarılar gelecektir. Londra'da rakiplerimle birebir sohbet etme şansım olmadı ancak Jones yarıştan sonra gelip beni tebrik etti ve bir Türk atletin böyle bir başarıyı elde etmesinin takdire şayan olduğunu söyledi" dedi.

OLİMPİYAT KAFİLESİ YURDA DÖNDÜ / FOTO GALERİ - Semih Bahadır'ın objektifinden

"BU BAŞARININ GELECEĞİNİ BİLİYORDUM"

Tekvandoda altın madalya kazanan Servet Tazegül ise, "Bu başarının geleceğini biliyordum. Çünkü ben en iyisiyim. Geçen yıl dünyada yılın en iyi tekvandocusu seçildim. Sadece kendi klasmanımda değil, tüm klasmanlar içinde. Londra 2012 çok güzeldi ancak 2020 Olimpiyatlarını alırsak daha iyisini yapacağımızı biliyorum. Almanya'da çalışmayı sürdüreceğim. Tabii İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile İstanbul'da da çalışıyorum" dedi.

YURDA MADALYALARI İLE DÖNDÜLER / WEB TV

Altın umutlarımızdan olan ancak bronzla yetinen Rıza Kayalp şöyle konuştu:

 "Olimpiyat bambaşka bir şey. Ben Avrupa ve Dünya şampiyonluklarımı Olimpiyat madalyası ile taçlandırmak istedim. Ancak ufak bir hata bana pahalıya mâl oldu. Genç bir takımız, bir dahakine daha iyi olacağımızı biliyorum. Hedefimden sapmadım. 2016'da altını alacağım. Olimpiyat köyü çok güzeldi. Ancak her millet kendi halinde takıldı. Sohbet etmedik, sadece selamlaştık. Türkiye'ye çok baskılı olduğu dönemde madalya kazandırmam, diğer sporcularımız için iyi oldu. Üstlerindeki baskı kalktı."

 

 


Bunları da Beğenebilirsiniz