Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İstanbul Güngörenspor'da galibiyet sevinci

Bank Asya 1. Lig'de bu sezon oldukça başarısız bir performans ortaya koyan ve son sırada yer alan İstanbul Güngörenspor, 19. haftada Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'a karşı 2-0'lık skorla aldığı ilk galibiyetiyle moral kazandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İstanbul Güngörenspor İdari Menajeri Yakup Şahintürk, ilk galibiyetlerini almakta oldukça geciktiklerini aktarırken, “Çok daha önce galibiyetler almamız gerekirdi. Artık maç kazanabileceğimizin sinyallerini de ikinci yarıdan itibaren verdik. Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçıyla da ilk galibiyetimize ulaştık” dedi.

Ligin ilk yarısında rakiplerine karşı çok zayıf kaldıklarının altını çizen Şahintürk, “Çok fazla talihsizlik de yaşadık. Maçların 60. dakikalarından sonra bir maç yitirdik. Ancak ikinci yarı itibariyle takım olma yolunda daha sağlıklı işler yaptık. Özellikle Antalya'da gerçekleştirdiğimiz kamp bizim için önemliydi” diye konuştu.

“Psikolojik direnci kırdık”

Yakup Şahintürk, ligin son sırasında yer alan bir takım olarak yalnızca bir galibiyet elde ettiklerinin farkında olduklarını ifade ederek, kazanılan maçın kendileri için farklı anlamları olduğunu dile getirdi.
“Sadece 1 maç kazandık ama psikolojik direnci kırdık. Kalan haftalarda işimizin çok zor olduğunu biliyoruz” diyen Şahintürk, “Daha önce kimsenin bizi hafife almamasını, mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğimiz söylemiştik. Bugün direnç olarak o noktaya geldik. Artık önümüzdeki haftalara maç maç bakıyoruz. Tabi ki her maçı kazanmak için sahaya çıkmalıyız. En azından iç saha maçlarımızı kazanıp, dış saha maçlarından puan alabilmeliyiz. Ligde kalmak için elimizden gelen her şeyi fazlasıyla yapmaya çalışacağız. Bunun için transferler de yaptık. Tüm takımın morali iyi. Özgüvenimiz yükseldi. Yolumuzun zorlu olduğunun farkındayız” şeklinde konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz