« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İstanbul gün sayıyor

2008 Olimpiyatlarını İstanbul'un kazanması için Moskova'da tanıtım çalışmalarını sürdüren Türk heyetini, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yarın kabul edecek. Komite toplantılarına ev sahipliği yapan Moskova'nın 2012 Olimpiyatlarına aday olacağı açıklandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Tanıtım sürüyor

2008 Olimpiyatlarına ev sahipliği yapacak kentin belli olmasına üç gün kala beş aday kentte heyecan dorukta.. Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü ve İstanbul'un kazanması için tanıtım çalışmalarını sürdüren Türk grubu ve diğer heyetler, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından da kabul edilecek. Putin, Devlet Bakanı Fikret Ünlü'yü, Türkiye'nin Moskova Büyükelçisi Nabi Şensoy ile birlikte yarın kabul edecek.

Dışarı çıkma yasağı

Başkan Putin, IOC oturumunu yarın akşam TSİ 18.00'de Bolşoy Tiyatro'da açacak. Oturumlar ertesi gün, Uluslararası Ticaret Merkezi'nde sürecek. Oturumların ilk günü olan 13 Temmuz Cuma günü, aday kentlerden birinin seçimi yapılacak. Her kent için yapılacak birer saatlik takdimlerin sonucunda, olimpiyatı kazanan kent açıklanacak. Takdimlerin devam edeceği beş saat boyunca hiç kimsenin, binadan ayrılmasına izin verilmeyecek.

Moskova 2012'ye aday

Komite toplantısına ev sahipliği yapan Moskova, 2012 Olimpiyatları'na aday olmayı amaçlıyor. Hükümet gazetesi "Rassiskaya" da yeralan bir yorumda, "112'inci oturumun Moskova'da yapılması büyük bir başarıdır, çünkü bu organizasyon, 2012 için yapılacak bir sonraki rekabete yönelik olarak kentin kazandığı bir artıdır" denildi. IOC başkanlığını Seçilecek başkana devredecek olan Juan Antonio Samaranch'a, Togay Bayatlı bu akşam bir törenle Dünya Spor Yazarları Birliği'nin bir plaketini verecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz