Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İstanbul gibi muhteşem olacak

FIBA Başkanı Bob Elphinston, Türkiye’nin 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası’nı en iyi şekilde organize edeceğine inandığını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

ULUSLARARASI  Basketbol Federasyonları Birliği (FIBA) Yönetim Kurulu toplantısı dün İstanbul’da başladı. Türkiye’de düzenlenecek 2010 FIBA Dünya Şampiyonası ile ilgili önemli detayların görüşüldüğü toplantının açılış konuşmasını yapan Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, basketbolseverlerin şampiyonayı sabırsızlıkla beklediğini söyledi.

Sıkıntılar aşıldı

FIBA Başkanı Bob Elphinston da ilk zamanlarda yaşanılan sıkıntıların atlatıldığını ifade ederek, “Türkiye’nin ilk adaylığı kazandığı günden itibaren özellikle tesisler  konusunda bazı sıkıntıları vardı. Hatta bir süre önce şampiyonanın başka bir ülkeye alınması bile gündeme gelmişti. Ancak Basketbol Federasyonu çok çabuk gerekli önlemleri aldı. Biz Türkiye’nin bu önemli organizasyonu en mükemmel şekilde yapacağından hiç kuşkumuz yok” diye konuştu.

Litvanya katılıyor

Toplantıda, “wildcard” ile şampiyonaya katılacak dört ülkenin Almanya, Rusya, Litvanya ve Lübnan olması kararlaştırıldı. Organizasyonun kuraları salı günü çekilecek.Öte yandan 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası’nda mücadele edecek son 4 takım Almanya, Rusya, Litvanya ve Lübnan olarak belirlendi.


Bunları da Beğenebilirsiniz