Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İstanbul damgası

Wimbledon’da yapılan toplantıda Sony Ericsson WTA Championships Tenis Turnuvası’nın 2011’de İstanbul’da yapılacağı açıklandı.

Ayşegül EKİNCİ
SON GÜNCELLEME
2005’den beri Garanti Koza kuruculuğunda organize edilerek dünya tenis platformunun ilgisini çeken İstanbul Cup’un başarısı, dünyanın en büyük bayan tenis organizasyonu Sony Ericsson WTA Championships Tenis Turnuvası’nın 2011’de İstanbul’da yapılmasını sağladı. Wimbledon’da yapılan basın toplantısına Fransız tenisçi Mary Pierce, Sony Ericsson WTA Tour CEO’su Larry Scott, başkan Stacey Allaster, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, İstanbul Vali Yardımcısı Ergün Güngör, İstanbul Cup Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü İlkel, Tenis Federasyonu Başkanı Azmi Kumova ile birlikte çok sayıda basın mensubu katıldı.

İstanbul Cup’un başarısına ve İstanbul’a övgüler yağdıran Scott, "Yeni ev sahibi şehirlerimizden İstanbul’un benzeri uluslararası organizasyonlarda gösterdiği organizasyon başarısı ile SE WTA Championships turnuvasının da altından başarıyla kalkacağına inanıyoruz. WTA sezon sonu şampiyonasının İstanbul’a gelişi çok heyecan verici. 3 yıl gibi kısa bir sürede bu kadar işi yapmak gerçekten çok önemli. 2011-2013 İstanbul evsahipliği çok heyecan verici olacak."

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler