« Hürriyet.com.tr

İstanbul’daki Tayland mutfağı

Hürriyet Haber
X

Tayland mutfağını İstanbullular'a tanıtan Etiler'deki Sai Thai Restaurant, yaz aylarıyla beraber 10 kişiden 200 kişiye kadar olan tüm davetlere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Türkçe ‘‘her şeyi Tayland usulüne göre yapmak’’ ya da ‘‘Tayland geleneklerine göre yaşamak’’ anlamına gelen Sai Thai, Tayland mutfağının İstanbul'daki tek temsilcisi. Tayland'lı şeflerin hazırladığı üç farklı mönü sunan Sai Thai Restaurant'da sıcak-soğuk mezeler, çorbalar, ana yemekler, pilav ve erişteler, sebzeler, tatlılar ve meyveleri tadabilirsiniz.

Dünyanın en sağlıklı ve en rafine mutfaklarından birisi olan Tayland mutfağı bu özelliğini, yemeklerini çok az yağ ile çok kısa sürede pişirmesine borçlu. Yemeklerde kullanılan sos, baharat ve aromalar ise Tayland mutfağını diğer Uzakdoğu mutfaklarından ayırıyor. Bitkisel yağ kullanıldığı için hazmı kolay olan Tayland yemekleri sebze ağırlıklı; et sebzenin yanında çok ufak parçalara bölünerek kullanıldığı için, Tayland sofralarında bıçak kullanılmıyor, yemek sadece çatal ve kaşıkla yeniyor.

Tayland'lı mimarların tasarladığı ve Tayland'lı dekoratörlerin düzenlediği Sai Thai Restaurant'da, Tayland’lı personelin misafirperverliğiyle Uzakdoğu'nun egzotik atmosferini yaşayabilirsiniz.

<ı>Sai Thai Restaurant, Aytar Cad. Levent İş Hanı, 3/6, 1. Levent.

Tel: (0212) 283 53 46

Kaynak:

Seyahat HaberiSeyahat Haberi
36 saatte Aarhus
GezginGezgin
Lego’nun başkenti Bıllund
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Kapadokya’ya gitmek için 10 neden
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
15 günde bisikletle İzlanda
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Uçaktaki kulaklıklar neden çift girişli?
Yeme&İçmeYeme&İçme
Türkiye’nin en lezzetli 10 şehri