SAMSUN HABERLERİ

İstanbul’da yaşayan Havzalılar tiritte buluştu

AA / Özgür Uyaroğlu
28.02.2016 - 09:50Son Güncelleme :

-Havzalılar Kamlık Köyü Sosyal Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğince tirit gecesi düzenlendi

AA / Özgür Uyaroğlu

SAMSUN (AA) İstanbul’da yaşayan Havzalılar Kamlık Köyü Sosyal Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen tirit gecesinde bir araya geldi.

Esenyurt Belediyesi Nikah Salonunda gerçekleştirilen gece saygı duruşu, İstiklal Marşı ve okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Gecenin açılış konuşmanın yapan Kamlık Köyü Sosyal Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mümin Köse geceye katılanlara ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Havza Dernekler Federasyonu Başkanı Enver Şahin ise yapılan çalışmaların Havza için olduğunu belirterek, Havza için çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, tirit gecelerinin gelenekselleştiğini değinerek, "Tirit bahane, amaç Havzalıları bir araya getirmek. Esas olan birlik beraberlik kardeşlik. Önceleri dedelerimiz, babalarımız uzun kış aylarında bir araya gelirler tirit yaparak sorunlarını konuşurlar, sohbet ederlermiş. Şimdi ise biz yine Havza'nın tanıtımı için çalışacağız" dedi.

İstanbul’da çok sayıda Havzalı olduğuna işaret eden İkiz, Havza'nın patentli tiridi olduğunu belirterek, tirit buluşmalarını sürdüreceklerini ifade etti.

İSDEF Genel Başkanı Fikret Bıyık ise İSDEF’in yakın zamanda genel kurula gideceğini hatırlatarak, "Federasyonumuz kısa süre sonra genel kurulunu gerçekleştirecek. Ben görevi genç arkadaşlarımıza devretmek amacı ile aday olmayacağım. Fakat her zaman Samsunumuz ve Havzamız için çalışmaya devam edeceğim"diye konuştu.

Konuşmaların ardından başta Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ve olmak üzere İSDEF Genel Başkanı Fikret Bıyık olmak üzere geceye katılanlara plaket takdim edildi.

Gece ilahi konseri, semazen gösterisi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehter takımının gösterisi ile devam etti. Gecenin sonunda ise dernek yararına çekiliş yapıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden İstanbul’da yaşayan Havzalılar tiritte buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 09 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İstanbul’da yaşayan Havzalılar tiritte buluştu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı