Gündem Haberleri

  İstanbul’da 'Terör' operasyonu

  Hayati KILIÇ-Uzay KESMEN- Ozan URAL- Soner HASIRCIOĞLU İstanbul,(DHA)
  02.09.2015 - 11:13 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri sabah saatlerinde Küçükçekmece ve Esenyurt’ta önceden belirlenen adreslere helikopter destekli operasyon gerçekleştirdi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, sabah saat 05.00 sıralarında Küçükçekmece ve Esenyurt’ta önceden belirlenen adreslere baskın düzenledi. Operasyonda 3 kişi gözaltına alınırken, 1 otomatik av tüfeği, örgütsel dokümanlar ve dijital malzemeler ele geçirildi.

  İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nün koordinesinde Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekiplerinin katılımıyla Esenyurt, Bağcılar ve Küçükçekmece'de 12 adrese baskın düzenlendi. Operasyon kapsamında, Kanarya Mahallesi’nde bulunan bir internet kafeye baskın düzenleyen Özel Tim, dükkanın kepengini kaldırıp kapısını levye ile kırarak içeri girdi.

  İstanbul’da Terör operasyonu

  Bu sırada ’Akrep’ olarak tabir edilen zırhlı araçlarda sokak başlarında güvenlik önlemi aldı. İnternet kafede inceleme yapan ekipler, içeride kamera kaydı alıp, incelenmek üzere bazı malzemelere de el koydu.

  Polis helikopterinin de destek verdiği operasyonda terör örgütü PKK üyesi olduğu iddia edilen 3 kişi yakalandı. Adreslerde yapılan aramalarda 1 otomatik av tüfeği, örgütsel dokümanlar ve dijital malzemeler ele geçirildi.

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan yerleşkesinde gözaltında tutulan 3 şüphelinin sorgulamalarının sürdüğü, örgütsel dokümanlar ile dijital malzemelerin incelendiği bildirildi

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı