Gündem Haberleri

  İstanbul’da nefes kesen fidye operasyonu

  Ali AKSOYER-Enver ALAS/İSTANBUL (DHA)
  24.09.2015 - 10:10 | Son Güncelleme:

  İstanbul Fatih'te kendisini polis olarak tanıtan 3 kişi tarafından kaçırılan Suriye’li işadamının 13 yaşındaki oğlu nefes kesen bir operasyonla kurtarıldı. Çocuğun hayatı karşılığında önce 1 milyon dolar isteyen daha sonra 500 bin liraya razı olan 3 kişi, polis tarafından yakalandı.

  ÖNCE 1 MİLYON DOLAR FİDYE İSTEDİLER

  Fatih’te polise başvuran 13 yaşındaki M.J.’nin ailesi, çocuklarının kaçırıldığını söyleyerek müracaatta bulundu. Aile çocuklarını kaçıran kişilerin telefonla aradığını ve fidye olarak 1 milyon dolar istediklerini söyledi.
  POLİS GÖRÜNTÜLERE ULAŞTI

  Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada polis önce 13 yaşındaki M.J.’nin kaçırılma anının görüntülerine ulaştı. Görüntülerde 13 yaşındaki çocuğun yanına bir araçla yaklaşan 3 kişinin, kimlik gösterdikten sonra M.J’yi otomobile bindirip uzaklaştıkları görüldü.Suriye’li işadamının oğlunu kaçıranların eşkali belirlendi.

  FİDYEYİ 500 BİN DOLARA İNDİRDİLER

  Gasp Büro Amirliği, Müzakere Timi’ne bağlı ekipler devreye girerek ailenin fidye pazarlığını takibe aldı. Günler süren pazarlığın sonunda fidyeciler, istedikleri fidyeyi 500 bin dolara indirdiler. Fidyecilerle 21 Eylül gecesi saat 01.00 sıralarında Kadıköy’de bir adreste parayı alıp çocuğu vermek için anlaşıldı. Polisin randevu yerinde yaptığı baskında fidyeciler Yasin A.(44) ile Ergün B.(54) ve Şenol G.(40) gözaltına alındı.

  Şüphelilerin söyledikleri Kadıköy’de bir işyerinin deposunda yapılan baskında 13 yaşındaki M.J.’de kurtarılarak ailesine teslim edildi.

  Asayiş Şube Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan 3 şüpheli adliyeye sevk edildiler.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı