İstanbul’da ev almak istiyorum

Demirhan HARARLI
08 Haziran 2010 - 03:00Son Güncelleme : 08 Haziran 2010 - 12:07

Shirley Bassey, geçtiğimiz cuma günü menajeriyle birlikte İstanbul’a geldi. Erkan Özerman eşliğinde İstanbul’u keşfe çıkan ve bu geziden basını haberdar etmeyen Bassey, “Şehri gerçekten çok sevdim. Burada bir ev almak istiyorum” dedi.

ÜNLÜ ŞARKICININ İSTANBUL KAÇAMAĞI (FOTO GALERİ) 

SHIRLEY Bassey, geçen ay Yağmur Ormanları Vakfı’nın kuruluşunun 21. yıldönümü nedeniyle New York’taki Carnegie Hall’de düzenlenen yardım gecesinde sahne aldı. Sting’in kadın kıyafeti içinde eşlik ettiği, Lady Gaga’nın arkasında piyano çaldığı dünyaca ünlü şarkıcı, geçen hafta ise sessiz sedasız İstanbul’a geldi.

Menajeriyle birlikte geldiği İstanbul’u ünlü organizatör Erkan Özerman’la dolaşan Bassey, üç günlük tur sırasında tarihi mekanları da ziyaret etti. Topkapı Sarayı’nda Müze Başkanı İlber Ortaylı tarafından ağırlanan efsane şarkıcı, yoğun yağmura rağmen İstanbul gezisini mutlu noktaladı. Önceki gün Monte Carlo’ya uçan Bassey, yola çıkmadan önce İstanbul’da bir daire almayı planladığını açıkladı:

“Konser için gittiğim yerleri asla hakkıyla gezemiyor, görülmesi gereken yerleri göremiyorum. O yüzden, İstanbul’a sıradan bir turist gibi geldim. Cumartesi günü çok keyifli geçti ama pazar ve pazartesi günü yağmurun azizliğine uğradık. Hele Topkapı Sarayı’nda, bahçeden geçip içeri girene kadar sırılsıklam olduk. Ama gördüklerim bu sıkıntıya değdi. İlber Ortaylı çok zarif ve misafirperver bir şekilde ağırladı bizi... Erkan Özerman da Mevlana’nın 800. doğum yıldönümü kutlamaları için özel olarak hazırlanmış ipek bir eşarp hediye etti. Her şey dört dörtlüktü... İstanbul’u gerçekten çok beğendim. Yine geleceğim ve bu kez bir de daire satın almak istiyorum. İngiliz olarak madem Güney Fransa’da bir yerim var, niçin İstanbul’da da olmasın?” 

Shirley Bassey, geçtiğimiz ay New York’ta düzenlenen yardım gecesinde Elton John ve Sting’le aynı sahneyi paylaşmıştı. 

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı