« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İstanbul Cup'ta zafer Radwanska'nın

Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup uluslararası bayanlar tenis turnuvasında, teklerde Polonyalı Agnieszka Radwanska şampiyon oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Dementieva ve Radwanska...

Tekstilkent Tenis Arena'da yapılan final maçında turnuvanın 2 numaralı seri başı Radwanska, turnuvanın 1 numaralı seri başı olan ve geçen yılın şampiyonu Rus Elena Dementieva'yı 6-3 ve 6-2'lik setlerle 2-0 yenerek, şampiyonluğu elde etti.   

Mücadelenin ilk setinde servisler iki oyuncunun da dezavantajlar yaşamasına neden oldu. İlk servisi kullanan Radwanska, kötü bir başlangıç yaparak rakibine sayılar verince Dementieva, 1-0 öne geçti. Servislerde rakibi gibi hatalar yapan Dementieva, buna rağmen sert vuruşlarıyla sayılar alarak durumu 2-0 yaptı. Polonyalı raket, rakibinin servisini kırıp skoru 2-1 yaptıktan sonra morallendi ve skoru 2-2 beraberliğe getirdi. Uzun toplarla rakibini sürekli savunmada tutan ve hep hücumda olan Radwanska, 5-3 öne geçti. Son bölümde hata yapmayan Polonyalı tenisçi, seti 6-3 kazandı.

İKİNCİ SET

Maçın ikinci setine de iyi başlayan Radwanska, yine sayılar alarak bu sefer kendisi 2-0 öne geçti.

Hatalarını azaltan ve kendi oyununu oynamaya başlayan Dementieva, bir sayı alınca durum 2-1 oldu. Rakibinin taktikleri karşısında hata yapmayan 19 yaşındaki tenisçi Radwanska, ters toplarla sayı almaya devam etti ve 2 farklı üstünlük (3-1) elde etti. Geriye düştükçe morali bozalan ve dünkü gibi sık sık çift hata yapan Dementieva, rakibinin iyi oyunu karşısında üstünlük için çözüm üretemedi. Uzun topların yanı sıra fileye yakın oyunlarda topu rakip alana bırakmayı bilen genç tenisçi, bir anda 4-1 üstünlük sağladı.

Uzun toplarda istediğini elde edemeyen Dementieva, kısa toplarla sayı çıkarmaya çalıştıysa da Radwanska, fileye yakın toplarda hata yapmadı ve 5-1 öne geçti. Skor 5-1 Radwanska'nın üstünlüğü ile sürerken maçı kaybetmemek için büyük gayret gösteren Dementieva, sürekli hücumda kalarak sayılar aldı ve durumu 5-2 yaptı. Bu skorun ardından Rus tenisçi, rakibinin servisini kıramayınca Radwanska 1 sayı daha aldı ve ikinci seti de 6-2 kazandı.

Agnieszka Radwanska, setleri 6-3 ve 6-2 alarak, 72 dakika süren karşılaşmayı 2-0 kazandı ve turnuvada teklerde ilk kez şampiyon oldu.

Geçen yıl çiftlerde şampiyonluk sevinci yaşayan Polonyalı tenisçi, bu yıl da teklerde şampiyon olma başarısını gösterdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz