Gündem Haberleri

  İstanbul Boğazı'nda korkutan olay

  Ozan URAL / İstanbul DHA / Fotoğraflar: Feyyaz Yücel
  26.02.2015 - 01:35 | Son Güncelleme:

  İstanbul Boğazı'nda arıza yapan "King Edward (Kral Edward)" adlı petrol tankeri, arıza nedeniyle Bebek açıklarında demir attı. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından müdahale edilen gemi, kurtarıcı gemiler eşliğinde Yenikapı'ya götürüldü.

  Edinilen bilgiye göre, İstanbul Boğazı'ndan Karadeniz'e açılarak Rusya'nın Kavkaz Limanı'na gitmesi planlanan "King Edward" adlı petrol tankeri, Bebek sahili açıklarında arıza yaptı. Demir atan tanker, Bebek sahiline çok yakın bir noktada durdu. İhbar üzerine olay yerine gelen Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından müdahale edilen tanker, daha sonra tekrar hareket ederek kurtarıcı gemiler eşliğinde Yenikapı açıklarına götürüldü.

  İstanbul Boğazında korkutan olay

  "FACİADAN DÖNÜLDÜ"

  Bebek'teki olaya evinden tanık olan Feyyaz Yücel, hurriyet.com.tr'ye olay anını şöyle anlattı: "Dümeni kilitlenmiş bir gemi Çamlıbahçe'ye doğru sürüklenmeye başladı. Geri geri manevra yapmaya çalışan gemiyi kurtarmak için kurtarma gemileri geldi. Gemi yanlamasına olarak neredeyse boğazı kapladı. İstanbul Boğazı'nda büyük bir facianın eşiğinden dönüldü."


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı