Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İstanbul Basketbol İl Temsilciliğinin açıklaması

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nün 6 Aralık 1990 tarih ve 20717 sayılı “İl Spor Dalı Temsilciliği Yönetmeliği” nin 7. maddesinin (h) bendi uyarınca; İl Spor Dalı Temsilcisi, Spor teşekkülleri arasında çıkacak anlaşmazlıkları tertip kurulu ile birlikte birinci derecede çözüme bağlarlar.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Potada skandal: 520 çocuk spor yapamayacak 

Yine aynı yönetmeliğin 8. Maddesi uyarınca; Spor dalı temsilcileri, federasyonların mahalli teknik spor yöneticileri ve mahallindeki spor temasları uygulamalarının resmi ve teknik merciidirler. Spor dalı temsilcileri, bağlı oldukları federasyonların statü, yönetmelik ve genelgelere kadar tüm mevzuatının uygulanmasında ve spor temaslarının yürütülmesinde; federasyonlara ait organizasyonlarda federasyona karşı, il organizasyonlarında federasyonları ile bağımlılıklarını sürdürmek suretiyle gençlik ve spor il başkanlığına karşı sorumludurlar.

İl Tertip komitesi’nin 30.04.2009 tarih ve 35 sayılı kararının 1. maddesi gereğince, İstanbul Mahalli Ligleri 2009 – 2010 sezonu için aşağıdaki takvim belirlenmiştir.

13.08.2009  Liglere katılım için son başvuru tarihi
28.08.2009  Fikstür kura çekimi tarihi
12.09.2009  Maçların başlama tarihi

Türkiye Basketbol Federasyonu Yerel Ligler Yarışma Yönergesinin 6.2. maddesi ile a ve b bentleri aşağıdaki gibidir.

   6.2. Kulüpler, İl Tertip Komitesi tarafından ilan edilen fikstür kurası çekiminden 15
         gün öncesine kadar;

a)    O sezon için karşılaşmalara katılacaklarını beyan ve taahhüt etmek,

b)   Katılacaklarını beyan ettikleri her kategori için (kız ve erkek ayrı) İl Tertip Komitesi tarafından belirlenmiş ve İl Müdürlüğü tarafından onaylanmış katkı payını ödediklerine dair belgeyi ibraz etmek zorundadırlar.

Basketbol İl Temsilciliğimiz, İstanbul Mahalli Ligleri 2009 – 2010 sezonu ile ilgili tüm hazırlıklarını Mayıs 2009 ayında tamamlamış, ilgili kararlar İl Tertip Komitesi Karar Defterine işlenmiş ve oy birliği ile imza altına alınmıştır.

Alınan kararlar doğrultusunda hazırlanan katılım formları ve tüm katılım şartları Mayıs 2009 ayından bu yana www.cihatlevent.com ve www.istanbulbasket.org internet adreslerinde yayınlanarak basketbol kamuoyu bilgilendirilmiş bulunmaktadır. Yayınlanan tüm bilgiler aynı tarihte tüm kulüplerin elektronik posta adreslerine de yollanmıştır.

2009 – 2010 sezonu İstanbul Mahalli Liglerine katılım konusunda gereken tüm resmi evraklar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzce Spor Şube Müdürü Sn. Zafer Batar’ın imzası ve oluru ile son başvuru tarihinden bir ay önce iadeli taahhütlü olarak kulüplere tebliğ edilmiştir.

Kulüplere yapılan tebligatta ve kulüplerin başvuru için doldurdukları katılım formunda da katılım şartları ve son başvuru tarihi açıkça belirtilmiştir.

345 takım zamanında başvuru yapmıştır. 

Saygılarımızla,


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler