Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İstanbul Adliyesi önünde avukatlara müdahale

  İSTANBUL DHA
  22.09.2015 - 15:19 | Son Güncelleme: 22.09.2015 - 15:19

  Avusturya Başkonsolosluğu önünde gözaltına alınan ve tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen avukat Ebru Timtik'in serbest bırakılmasından sonra bir grup avukat, adliyenin C kapısı önünde açıklama yapmak istedi. Grup açıklamayı yaptıktan sonra dağılmayınca polis kalkanlarla müdahale etti. Polis, kalkanlarla yapılan müdahalenin ardından gruba biber gazı sıktı. Bazı avukatlar da yaka paça adliye önünde uzaklaştırıldı.

  Aralarında Ebru Timtik'in de bulunduğu avukatlar, İstanbul Adalet Sarayı'nın 'C' kapısı önünde bir açıklama yaptı. Açıklamanın ardından polis, avukatlara dağılması konusunda uyarıda bulundu. Grup, uyarıyı dikkate almayarak merdivenlerde oturdu. Grubun etrafını saran polis, kalkanlarla ve bibergazı ile müdahalede bulundu. Bazı avukatlar ise yaka paça adliye önünden uzaklaştırıldı. Adliye önünden uzaklaştırılan avukatlar, bir süre sonra dağıldı.

  İstanbul Adliyesi önünde avukatlara müdahale

  Öte yandan müdahaleyi görüntüleyen gazeteciler, özel güvenlik ve sivil polisler tarafından engellendi. Avukat Ebru Timtik, Avusturya hükümeti tarafından kimliği ve pasaportuna el konulan kardeşi Evin Timtik'e yönelik uygulamaları protesto etmek için Avusturya Konsolosluğu önünde eylem yaparken dün gözaltına alınmıştı.

  İstanbul Adliyesi önünde avukatlara müdahale

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı