Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İstanbul’a atanan Vali Mutlu halkla vedalaştı

  Canan ALTINTAŞ- Serdar SUNAR/DİYARBAKIR, (DHA)
  15 Mayıs 2010 - 12:29Son Güncelleme : 15 Mayıs 2010 - 12:29

  BAKANLAR Kurulu Kararnamesi ile İstanbul Valiliğine atanan Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu, kenti gezerek halktan helallik istedi. Esnafı tek tek ziyaret eden Vali Mutlu, Diyarbakır’da görev yapan gazetecilerle de vedalaştı.

  Önce, Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün düzenlediği ‘Gençlik Yürüyüşü’ne katılan Vali Mutlu, daha sonra Yenişehir İlçesi'ndeki esnafı tek tek ziyaret ederek helallik istedi. Mutlu’ya yeni görevinde başarılar dileyen Diyarbakırlılar, kendisinden memnun kaldıklarını söyledi.
  Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti'nde kentte görev yapan ulusal ve yerel medyanın temsilcileri ile de bir araya gelen Vali Hüseyin Avni Mutlu, görev yaptığı süre içerisinde gazetecilerin kendisine büyük destek sağladığını belirterek, kentten hüzünle ayrıldığını söyledi. Vali Mutlu, şunları söyledi:

  “Benim aziz Diyarbakırlılara küçüğünden, büyüğüne, esnafından, işçisine, memuruna, işverenine, çiftçisine toplumun bütün kesimine ulaşmamızda, duygularımızı düşüncelerimizi, yapılanları anlatmamızda vesile olan siz değerli basın mensuplarına çok teşekkür etmek istiyorum. İlimin en ücra köşesindeki vatandaşımın hanesine, fikirlerine, düşüncelerine ulaşabilmem sizin sayenizde oldu.”
  Diyarbakırlıların artık değerlerini, kültürünü, tarihini daha iyi bildiğini ve kendine olan güveninin arttığını kaydeden Mutlu, “Şehriniz ile gurur duyacağınız bir potansiyele sahipsiniz. Kendinize daima güvenin. Hakkınızı helal edin. Makamım ve gönlümün kapısı her zaman sizlere açıktır” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı