Gündem Haberleri

  İstanbul’a 70 milyon Euro’ya iki Real daha açılıyor

  Hürriyet Haber
  18.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Türkiye’deki stratejisini büyüme üzerine kuran Real Hipermarketleri, 15 Ağustos 2007’de biri Ümraniye’de diğeri Yakuplu Belediyesi’nde iki hiper market daha açacak.

  Her biri yaklaşık 35 milyon Euro’ya mal olan hiper marketlerden yılda toplam 240 milyon YTL’lik ciro elde edilmesi hedefleniyor. Real Hipermarketleri Türkiye Genel Müdürü Ulf Groth, perakende sektöründeki son gelişmeleri ve şirketin Türkiye’deki yeni yatırımlarını düzenlediği bir toplantıyla duyurdu. Groth, 15 Ağustos 2007 tarihinde Ümraniye ve Yakuplu Belediyesi’nde iki yeni Real mağazası açacaklarını, bunlarla Türkiye genelindeki mağaza sayılarının 10’a çıkacağını anlattı.

  400 KİŞİ ÇALIŞACAK: Ümraniye’deki M1 Meydan Alışveriş Merkezi’nin en büyük mağazası olarak hizmet verecek Ümraniye Real’de yaklaşık 350-400 kişinin çalışacağını ifade eden Groth, bir mağazanın yatırım maliyetinin 35 milyon Euro civarında olduğunu aktardı. Groth, "Bir mağazasının oluşturulması neredeyse 2-3 yılımızı alıyor. Tahminim bu mağazalardan elde edeceğimiz ciro Almanya’ya gönderdiğimiz rakamların üzerinde olacak. Bu mağazalardan çok yüksek beklentimiz var. Yakuplu Belediyesi’ndeki mağazadan yıllık 90 milyon YTL, Ümraniye’deki mağazadan 150 milyon YTL ciro beklentimiz var" dedi.

  EN UCUZ HEDEFİ: Türkiye’nin "en ucuz" hiper market olmayı amaçlamadıklarını vurgulayan Groth, "Çünkü Almanya’daki tecrübemiz bize gösterdi ki en ucuz olmak kalitenin de düşmesi demek. Amacımız hesaplı fiyata en iyi kaliteyi sunmak" görüşünü dile getirdi. Groth, yeni yatırımlar hakkında bilgi verirken de 2008 yılında Fulya, Bayrampaşa ve Merter’de Real açmayı planladıklarını, 2009 ilişkin 4 projeleri bulunduğunu bildirerek, kesinleşmediği için bunların isimlerini vermesinin mümkün olmadığını söyledi. Emlak fiyatlarının inanılmaz şekilde arttığına işaret eden Groth, hiper market inşası için 20 bin metre karenin üzerinde araziye ihtiyaçları bulunduğunu anlatarak, sadece İstanbul’da değil, Türkiye’de arsa bulmanın güç olduğunu söyledi.

  Migros’la ilgilenmiyoruz

  ULF Groth, Migros’un satışına ilişkin haberlerin anımsatılarak, Real’in böyle bir satın alma fikrinin bulunup bulunmadığının sorulması üzerine "Real’in Migros’u alması söz konusu değil. Migros’u satın almak kárlı olabilir mi diye araştırma bile yapmadık. Türkiye öyle güzel bir potansiyele sahip ki kendi bünyemizde yatırımlar yaparak büyüyebiliriz" dedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı