İstabul Moda Akademisi ve Işık Üniversitesi güçlerini birleştirdi

Hürriyet Haber
13 Temmuz 2012 - 00:00Son Güncelleme : 12 Temmuz 2012 - 22:31

FMV Işık Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü ile İstanbul Moda Akademisi (İMA), moda dünyasını heyecanlandıran bir işbirliğine imza attı.

İşbirliği ile Işık Üniversitesi öğrencileri sektörle iç içe bir eğitim hayatı yaşayacak, sektörün deneyimlerinden faydalanacak. İMA mezunları da Işık Üniversitesi’ne devam ederek sertifikalarını, diplomaya yükseltebilecekler. Öğrenciler dilerlerse, eğitim hayatlarına yurtdışındaki bağlantılı en iyi kurumlarda devam etme olanağı bulacaklar. Her iki kurumun sinerjisiyle nitelikli ve uluslararası bir eğitim modeli gerçekleştirilecek.

Değişimi canlandıracak

Işık üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Sıddık Yarman, “Türkiye’de gerçekten üniversite-sanayi işbirliğine yönelik ciddi bir adım görmüyoruz. Bu nedenle imzaladığımız anlaşma ülkemiz için fevkalade önemli. Bu örnek anlaşma ulusal endüstriye çok önemli bir katkı sağlayacak” dedi. Işık Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Cem Yurtbay, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü öğrencilerinin mezun olduklarında kavuşacakları iş olanaklarıyla moda dünyasındaki değişimi canlandıracaklarını söyledi.  İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi ise “Türkiye bu gün itibariyle artık sadece üreten, fason çalışan bir ülke değil. Tasarım yapan, modaya yön veren, trend belirleyen bir ülke konumuna doğru hızla yol alıyoruz. Bu yolculukta ivmeyi artırabilmemiz için yaratıcı güce sahip, iyi eğitim almış, dünyayı takip eden donanımlı tasarımcılara ihtiyacımız bulunuyor” dedi.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı