Ege Haberleri

  İşsizler için umut projesi

  Hürriyet Haber
  24.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir Üniversitesi ve İŞKUR işbirliğiyle, eğitim süresince 330 TL aylık verilecek, sağlıkta yüzde 25 istihdam garantili projeler uygulanacak.

  İzmir Üniversitesi, “Topluma hizmet odaklı üniversite” olma yolunda önemli adımlar attı ve Sürekli Eğitim Merkezi aracılığı ile verdiği eğitimlerle, işsizlerin umut kapısı oldu. Sağlık sektörüne yönelik olarak İŞKUR tarafından finanse edilen ve yüzde 25 istihdam garantisi sunulan proje ile dişçi asistanı, hasta danışmanı, hasta ilişkileri, hasta kayıt elemanı, medikal muhasebe, yardımcı sağlık personeli, çağrı merkezi elemanı ve hastane temizlik elemanı yetiştirilecek. 2 ve 4 aylık eğitim süresince mülakatlar sonrası seçilecek 300 kursiyere 330 TL aylık ödenecek.
  Yeni projeler hayata geçecek
  Proje Genel Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Aydoğan Durmuş, “İzmir İŞKUR İl Müdürlüğü, İzmir Üniversitesi ile çalışmaktan mutlu. İş garantisini görmeleri halinde yeni projeler vermek istiyorlar. Bu kadar ilgi ve işsizlik varken biz de yeni projeleri hayata geçirmek istiyoruz. Bundan sonraki hedefimiz turizm ve bilişim sektörü” dedi.
  Özel hastaneler destek veriyor
  İzmir’de eprojeye destek veren özel hastanelerin, öğrencilerin yüzde 25’ini istihdam edeceğini hatırlatan Durmuş, “Gayemiz, eğitim başlayınca diğer hastaneleri davet etmek. Böylece daha çok hastanenin ilgisini projemize çekmek istiyoruz” diye konuştu. Durmuş, bu yolla İzmir Üniversitesi’nin “üniversite-özel sektör işbirliği”ni sağladığını söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı