Gündem Haberleri

  İşsiz baba vince çıktı

  Şükrü GÖKKAYA/KARABÜK, (DHA)
  09.12.2009 - 10:13 | Son Güncelleme:

  KARABÜK’te iş bulamayınca bunalıma giren 26 yaşındaki Ramazan İleri, vincin üzerine çıktı.

  1 çocukları bulunduğunu ve eşinin 2'nci bebeği doğurmak üzere olduğunu belirten Ramazan İleri, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın kendilerine yardımcı olmadığını söyledi. Polisin ikna ettiği Ramazan İleri aşağıya indirildi.

  Saat 02.00 sıralarında, Devlet Demir Yolları depolarının bulunduğu yerdeki vince çıkan kişiyi görenler polise ihbarda bulundu. Olay yerine gelen polis, Ramazan İleri ile görüşürken, itfaiye ve 112'den de yardım istendi. İtfaiye ekipleri, İleri'nin atlama ihtimaline karşı branda açarken, vince çıkan bir polis memuru görüşürek ikna etti. İndirilen Ramazan İleri, işsiz olduğunu belirterek şöyle dedi:

  “Küçük bir çocuğum var. Ayrıca eşim 9 aylık hamile. Hiçbir sosyal güvencem yok. Eşim doğum yapacağı için Yeşil Kart istemek üzere Karabük Valiliği’ne gittim. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkilileri beni kovdu. Kömür istedim onu da vermediler. Herkese kumanya verildi. Ben gidiyorum ama bana verilmiyor. Artık dayanacak gücüm kalmadı. Ben de çözüm yolu olarak bunu gördüm.”
  112 Acil ekibinin olay yerinde kontrolden geçirdiği Ramazan İleri, ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı