Gündem Haberleri

  İsrailli vekilden sulu saldırı

  Hürriyet Haber
  10.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İsrail’de aşırı milliyetçi bir milletvekili, susmasını isteyen bir Arap vekilin üstüne bir bardak suyu boca edip salondan ayrıldı.

  İsrail meclisinin eğitim komisyonunda konuşan Arap vekil Galib Mejidli, bir Arap okulunun müdürünün, öğrencilerine insan haklarıyla ilgili bir gösteriye katılma izni verdiği için görevden alınmasını isteyenleri eleştirirken araya giren Anastasia Michaeli, “İnsanları devlete karşı kışkırtıyorsunuz” dedi. Mejidli “Sus. Beni susturamazsınız. Burası Yisrael Beiteinu değil” deyince Michaeli’nin cevabı sözel değil sulu oldu. Yerinden kalkan ve önündeki bardağa su dolduran Michaeli bütün suyu Mejidli’nin yüzünden aşağı boca etti. Michaeli hiçbir şey söylemeden salonu terk ederken Mejidli komisyon başkanına şikayetini dile getirdi.

  İsrail-Türkiye ilişkilerinin sertleşmesinde de adı sıkça geçen Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman’ın aşırı sağcı partisi Yisrael Beiteinu üyesi Michaeli’nin ilk vukuatı değil bu. Michaeli Mavi Marmara filosuna katılan Arap vekil Hanin Zoabi’nin meclisteki konuşmasına engel olmaktan ceza almıştı.

  Rum-İsrail savunma anlaşması imzalandı

  KIBRIS Rum Yönetimi ile İsrail arasında, savunma işbirliği ile bilgilerin korunması ve değişimi konularında iki anlaşma imzalandı. İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak, imza töreninde yaptığı açıklamada, anlaşmayı, “uzun süreli bir dostluğun başlangıcı ve tarihi buluşma” olarak niteledi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı