Dünya Haberleri

  İsrail'den Lübnan'a hava saldırısı: 7 ölü

  TRABLUS/BEYRUT/KUDÜS (A.A)
  11.08.2006 - 07:09 | Son Güncelleme:

  İsrail'in Lübnan'ın kuzeyine düzenlediği hava saldırısında 7 kişinin öldüğü bildirildi.

  Hastane kaynakları, Lübnan'ın kuzeyinde Suriye yakınlarındaki Balenat El Hisse bölgesinin bu sabah İsrail savaş uçaklarının hedefi olduğunu belirterek 7 kişinin öldüğü saldırıda bir kişinin de yaralandığını kaydetti.
  Lübnan'ın Sesi radyosu ise İsrail jetlerinin bir günlük aranın ardından başkent Beyrut'un güneyindeki Dahiye banliyösüne saldırılarını yeniden başlattığını duyurdu.

  Radyo, 20 dakikalık süre içinde bölgeden 8 şiddetli patlama sesi duyulduğunu, ancak saldırıların hedefinin bilinmediğini, bölgeden ateş ve dumanın yükseldiğini bildirdi.

  İsrail'in Beyrut'a bugünkü saldırılarında ölü ve yaralı sayısı hakkında henüz bilgi edinilemedi.

  Bu arada Lübnan'ın Sesi ve LBC televizyonu, savaş uçaklarının Lübnan'ın kuzeyindeki Akkar vilayetinin Heitsa bölgesinde bir köprüyü vurduğunu, bölgeden gelen ilk haberlere göre saldırıda ölen ve yaralananlar olduğunu kaydetti.
  Öte yandan güney Lübnan'da İsrail askerleriyle Hizbullah gerillaları arasında dün geceki çatışmalarda bir İsrail askerinin daha öldüğü bildirildi. İsrail radyosu, Labuneh köyünde bir İsrail tankıyla buldozerine tanksavar mermisinin isabet etmesi sonucu yedek askerlerden birinin öldüğünü duyurdu.

  İsrail'in açıkladığı rakamlara göre, Lübnan'da çatışmaların başladığı 12 Temmuzdan bu yana ölen İsrail askeri sayısı 84'e yükseldi. Çatışmalarda 38 de İsrailli sivil öldü.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı