Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İsrail'den Gazze'ye hava akını

  Hürriyet Haber
  11.12.2001 - 09:04 | Son Güncelleme: 11.12.2001 - 09:04

  İsrail helikopterlerinin, Gazze Şeridi'nin kuzey bölgelerini bombaladı. Füze saldırısında, Filistin'e ait bir güvenlik karagahını havaya uçurduğu bildirildi.

  Filistinli güvenlik yetkilileri, İsrail helikopterlerinin, Filistin Devlet Başkanı Yaser Arafat`ın, ``Güç 17`` adlı seçkin korumabirliğine ait karagaha, en az 5 füze fırlattığını belirttiler.

  Yetkililer, söz konusu karargaha ayrıca, 2 adet de karadan füze fırlattıldığını kaydettiler. Saldırının yapıldığı sırada, karargahın boş olduğunun sanıldığı ifade edildi.

  Öte yandan, saldırının yapıldığı Gazze`nin kuzeyindeki Beyt Hanun kentindeki hastane yetkilileri, saldırıda 1 kişinin hafif yaralandığını belirttiler.

  İsrail ordusundan konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, füze saldırısının Gazze`deki bir yahudi yerleşim yerine, Filistinlilerce düzenlenen ve İsrailli bir kızın hafif yaralanmasına yol açan havan topu saldırısına misillemede bulunmak amacıyla yapıldığı kaydedildi. Açıklamada, İsrail`in havan topu saldırılarına son verilmesi talebine rağmen söz konusu saldırının yapıldığı vurgulandı.

  Güç 17 adlı koruma birliği, İsrail Hükümeti tarafından geçen hafta``terörist grup`` ilan edilmişti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı